Skocz do zawartości


Zdjęcie

Big Bang Awards


  • Please log in to reply
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 EndriuBp

EndriuBp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationGdańsk / Bremen
  • Serwer:PL2
  • Postać:Endriubp
  • Studio:Prezes Klubu Disco PL2/PL3 oraz DE5
Reputacja: 251

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:37

Witam, dawno nic nie napisałem więc jestem i Ja ;]
 
Temat dotyczy BBA, a bardziej rozwiania wątpliwości odnośnie ew oszustw.
 
W ubiegłym tygodniu w głosowaniach się dziwnie podziało :D Mowa o PL2 .Pewne Studio uprzedzający tydzień miało przewagę w Trofkach z Filmami. Co dało się zauwazyć. Najwięcej filmów, bo aż 40 , nakręciło kilka osób, reszta o kilka filmów mniej. Dało się to zauważyć przez cały tydzień w BBA. TOP12 tylko członkowie 1 Studio. Dziwnie zaczęło się dziać ostatniego dnia, kiedy to dwie osoby, które nie nakręciły 30 filmów weszły do TOP'ki. 
 
Z tego co mi wiadomo i co zauważyłem od dawna, ostatnie dni weekendowe w głosowaniach pokazują się topowe okładki z dużym nasileniem. Z przewagą 390% powinno być to jeszcze bardziej nasilone.
 
Chciałbym tylko podkreślić różnicę głosów, trafiając do TOP'ki musieli by uzyskać niewyobrażalną jak na 1 dzień liczbę głosów. Jeden gracz wskoczył z 15 na 1 miejsce, co daje ponad 120 głosów oddanych 1 dnia. Drugi gracz trafił na 7 miejsce, może z 50 głosów 1 dnia ;]
 
Różnice na zakończenie BBA były znaczne w TOP'ce. 2gie miejsce 222 głosy, 3cie miejsce 195 głosów 40 filmów nakręconych. 5 miejsce 168 głosów 38 filmów, natomiast miejsce 16 135 głosów 36 filmów. Całe moje Studio było zdziwione, ale znaleźliśmy jedną dobra odpowiedź. 10 kont Multi od 1 lvl i za diaxy, które na początku się sypia, odświeżanie okładek. 
 
Powyższy post to zwrócenie uwagi na ewentualne oszustwa lub cały system BBA do wymiany, gdyż te logarytmy powinny się same nauczyć matematyki :D


#2 kiniaaaa29

kiniaaaa29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:kiniaaaa29
  • Studio:RAJ
Reputacja: 26

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:43

Trafne spostrzeżenie. Ale wiadomo jak jest. Nic nikomu nie udowodnisz.

#3 MMam

MMam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:MMam
  • Studio:All Inclusive
Reputacja: 136

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:53

Trzeci raz jest ten temat, wiadomo dlaczego tak usilnie usuwają?



#4 ZyliiXon

ZyliiXon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Serwer:PL2






Reputacja: 376

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:58

Wydałem 400 zł na dx :) udowodnij mi, że tego nie zrobiłem :)

xxx

który rozpoczął to praktykować na pl3   :) wtedy nikomu to nie przeszkadzało co HIPOKRYCI ?!

 

 

Jest ogromna luka w systemie BBA dlatego postanowiłem coś z tym zrobić :) bo może w tej sposób support zauważy problem i coś z nim zrobi.  Pozdro600


Użytkownik Osqar edytował ten post 28 sierpień 2017 - 13:21
removing nicknames

  • xxxelenaxxx lubi to

V9uyVzH.png



KwGDanf.png bYhcTB8.png



wBYODLg.png



xl9BdoC.png


#5 Kaaa26

Kaaa26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Serwer:PL3
Reputacja: 573

Napisano 28 sierpień 2017 - 13:06

Przypominam,  że wszelkie zażalenia i oskarżenia (UWAGA! z pokryciem), prosimy kierowac do supportu.

Forum nie jest miejscem do wzajemnych oskarżeń, dlatego proszę się powstrzymać od zbędnych komentarzy, bądź wyjaśnić sytuacje na PW.


  • Osqar lubi to

" Nawet do bezprawia ludzie chcą sobie zapewnić prawo." Aleksander Kumor 

71907.jpg


#6 ZyliiXon

ZyliiXon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Serwer:PL2






Reputacja: 376

Napisano 28 sierpień 2017 - 14:43

BBA potrzebuje zmian to chyba każdy przyzna :) bo obecna forma umożliwia wpływanie na wynik koncówy

 a oszustwa były, są i nadal będą

 

 

btw. proszę nie usuwać tego posta :D


Użytkownik ZyliiXon edytował ten post 28 sierpień 2017 - 14:45

  • kiniaaaa29 i Gamer lubią to

V9uyVzH.png



KwGDanf.png bYhcTB8.png



wBYODLg.png



xl9BdoC.png


#7 Lydia89

Lydia89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • LocationWrocław
  • Serwer:PL4
  • Postać:Lidzia
  • Studio:Poczta Polska
Reputacja: 358

Napisano 28 sierpień 2017 - 14:59

Trafna uwaga :) Tego tematu też po części dotknęłam w swoim długim poście na temat zmian w bba :) Na pl3 mamy to samo, zwykłe nakłanianie ludzi do tworzenia multikont, by zarobić te kilka punktów więcej. Cały ten system jest już dawno do wymiany. Gra i tak za bardzo gloryfikuje osoby płacące za grę.


  • Gamer lubi to

#8 Tamlin

Tamlin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Tamlin
Reputacja: 4

Napisano 28 sierpień 2017 - 15:25

Gloryfikuje osoby płacące i będzie gloryfikować :D 
To jest przecież BBE :D

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie :D   :D

Może w końcu mi nie usuniecie posta :D


Użytkownik Tamlin edytował ten post 28 sierpień 2017 - 15:27

  • Gamer lubi to

#9 Lydia89

Lydia89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • LocationWrocław
  • Serwer:PL4
  • Postać:Lidzia
  • Studio:Poczta Polska
Reputacja: 358

Napisano 28 sierpień 2017 - 15:40

No dobrze, niech tak będzie. Ale niech przynajmniej uniemożliwi oszustwa. To takie typowo "polskie". Zawsze znajdzie się grupa, która będzie kombinować szukając jakiejś luki w systemie. Mnie jakoś zwycięstwo oszustwem nie cieszy. Ale jak są tacy, którzy chcą ładować Bóg wie ile kasy dla kilku punktów w zwykłej zabawie, jaką jest gra, niech się "bawią" po swojemu. Tylko że innym odbiera to przyjemność z samej rywalizacji, jaką jest bba.

 

Polityka polityką. Ale warto zwrócić uwagę twórcom gry na "niedociągnięcia" ;) Może coś zmienią, nie raz już zostaliśmy wysłuchani :)


Użytkownik Kaaa26 edytował ten post 28 sierpień 2017 - 17:04
double post

  • Gamer lubi to

#10 Tamlin

Tamlin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Tamlin
Reputacja: 4

Napisano 28 sierpień 2017 - 16:15

To tak zostaliśmy wysłuchani, że wiele osób ma problem z zalogowaniem sie :D

xaxaxaxa :D

 

Co złego to moja wina ;d  ktoś musi być winny ;d popsułem :D


Użytkownik Tamlin edytował ten post 28 sierpień 2017 - 16:16


#11 Lydia89

Lydia89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • LocationWrocław
  • Serwer:PL4
  • Postać:Lidzia
  • Studio:Poczta Polska
Reputacja: 358

Napisano 28 sierpień 2017 - 16:16

Już chyba działa :P



#12 pieszy

pieszy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:ArnaBBE
  • Studio:Sex Shop
Reputacja: 72

Napisano 29 sierpień 2017 - 00:27

Wróćmy do pierwotnego posta Endriu. Czy naprawdę uważacie, że trofea filmowe powinny mieć wpływ także na BBA?
 
Prawdziwie uzdrowić sytuację w BBA można:
  • usuwając punkty umiejętności z nagrody. Pisałem już o tym swego czasu. To rozwiąże problem raz na zawsze, ale tego firma nie zrobi,
  • każde kolejne losowanie powinno kosztować: 5, 10, 15, 20dx, tak jak w Dickstarterze,
  • eliminując wpływ trofek na BBA. Po prostu brać maksymalnie 21 filmów pod uwagę. Inaczej ludzie ze słabszych studiów nie będą mieli szans i tu. Już są w plecy, bo nie mają 30-osobowych studiów, gdzie większa ilość osób może głosować,
  • być może powinno się uniemożliwić głosowanie na okładki członków swojego studia a zwłaszcza własne, ale to nie rozwiąże problemu ewentualnych multi.
 
Macie pretensje, że diaxami można coś polosować? Pisano o tym już dwa lata temu. Kto bogatemu zabroni.
 
W ostatnich tygodniach doszło do sytuacji, gdzie studia mające takie trofki całkowicie zdominowały rywalizację na PL3 i jak słyszałem na PL2. Ja sam na tym skorzystałem, bo moje studio miało lekką przewagę trofek i w tym tygodniu chyba też tak będzie, bo też poprzednio mieliśmy. A nie powinno być. Dlaczego? Można sprawdzić na angielskim forum, gdzie dziewczyna podziękowała za taką grę. Inna sprawa, że moje studio na PL3 zawsze bierze dużo misji z kartami, często kosztem świątyni, to po prostu styl gry, tak grało i dawniej.
 
Trofki filmowe same z siebie dają duży bonus, nie powinny mieć wpływu na BBA. Powinny zostać obarczone ciężarem 50% i wypadać przeważnie pierwsze w walkach studiów tak, żeby nawet słabi byli w stanie zaatakować znacznie mocniejszych.
 
A głosowanie na najładniejszą okładkę niech chociaż udaje głosowanie na najładniejszą okładkę.


#13 Gamer

Gamer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 63

Napisano 29 sierpień 2017 - 07:38

 

Wróćmy do pierwotnego posta Endriu. Czy naprawdę uważacie, że trofea filmowe powinny mieć wpływ także na BBA?
 
Prawdziwie uzdrowić sytuację w BBA można:
  • usuwając punkty umiejętności z nagrody. Pisałem już o tym swego czasu. To rozwiąże problem raz na zawsze, ale tego firma nie zrobi,
  • każde kolejne losowanie powinno kosztować: 5, 10, 15, 20dx, tak jak w Dickstarterze,
  • eliminując wpływ trofek na BBA. Po prostu brać maksymalnie 21 filmów pod uwagę. Inaczej ludzie ze słabszych studiów nie będą mieli szans i tu. Już są w plecy, bo nie mają 30-osobowych studiów, gdzie większa ilość osób może głosować,
  • być może powinno się uniemożliwić głosowanie na okładki członków swojego studia a zwłaszcza własne, ale to nie rozwiąże problemu ewentualnych multi.
 
Macie pretensje, że diaxami można coś polosować? Pisano o tym już dwa lata temu. Kto bogatemu zabroni.
 
W ostatnich tygodniach doszło do sytuacji, gdzie studia mające takie trofki całkowicie zdominowały rywalizację na PL3 i jak słyszałem na PL2. Ja sam na tym skorzystałem, bo moje studio miało lekką przewagę trofek i w tym tygodniu chyba też tak będzie, bo też poprzednio mieliśmy. A nie powinno być. Dlaczego? Można sprawdzić na angielskim forum, gdzie dziewczyna podziękowała za taką grę. Inna sprawa, że moje studio na PL3 zawsze bierze dużo misji z kartami, często kosztem świątyni, to po prostu styl gry, tak grało i dawniej.
 
Trofki filmowe same z siebie dają duży bonus, nie powinny mieć wpływu na BBA. Powinny zostać obarczone ciężarem 50% i wypadać przeważnie pierwsze w walkach studiów tak, żeby nawet słabi byli w stanie zaatakować znacznie mocniejszych.
 
A głosowanie na najładniejszą okładkę niech chociaż udaje głosowanie na najładniejszą okładkę.

 

Święte słowa. Popieram w każdym aspekcie i szanuje osobę która to napisała gdyż mimo że jego studio ma lekką przewagę to dana osoba chce aby każde studio miało równe szanse.

 

Sam nie raz pisałem o nieprawidłowościach w BBE i BBA ale jak wiadomo nie podobała się prawda to posty kasują.

 

Dlaczego nie możemy widzieć top 10 po zakończeniu BBA ? Pewnie dlatego że byśmy widzieli przeważnie osoby z jednego studia które stale okupuje topkę.

 

Rozwiązaniem tego było by całkowite wykasowanie możliwości ponownego wyboru innych okładek oraz nie brania pod uwagę nowej trofki z filmami. Nowe trofki doszły ale tylko do topowych studiów bo reszta może sobie pomarzyć że dorwą się kiedyś do nich a kiedy to się stanie to zaraz w tym samym dniu stracą w obronie. Chcecie zwiększyć możliwość kręcenia o 1 filmu więcej to dajcie to każdemu a nie tylko najmocniejszym studiom które dzięki nim będą jeszcze mocniejsze. 


  • Luizjana i xxxelenaxxx lubią to

#14 ZyliiXon

ZyliiXon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Serwer:PL2






Reputacja: 376

Napisano 29 sierpień 2017 - 10:51

Nie chcę nikogo namawiać do zakładania multikont i szukania własnej okładki :) każdy system najlepiej rozwalić od środka :P

a wbicie 30lvl z polecenia to jakieś 700+ dx

 

 

Może gdy support zauważy przyrost nowych kont na serwerach... kilkanaście/kilkadziesiąt dziennie

po czym po "wykonaniu swojego zadania" będą one usuwane.

 

 

To wtedy ktoś na górze  pomyśli, że kurcze coś tu nie gra ;)

 

 

Rozwiązaniem tego było by całkowite wykasowanie możliwości ponownego wyboru innych okładek oraz nie brania pod uwagę nowej trofki z filmami. 

 

Dokładnie !

 bo to, że ktoś kręci 40 filmów w tygodniu a inny ma maksymalnie 21 jest po prostu NIESPRAWIEDLIWE 

Już same darmowe punkty umiejętności z tych dodatkowych filmów za trofki to ogromny bonus.

 

w dodatku praktycznie 2 razy większe szanse w BBA 


  • Luizjana i xxxelenaxxx lubią to

V9uyVzH.png



KwGDanf.png bYhcTB8.png



wBYODLg.png



xl9BdoC.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych