Skocz do zawartości


Zdjęcie

New feature - market(?)


  • Please log in to reply
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 biegunka

biegunka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 1

Napisano 10 grudzień 2015 - 18:07

Hej, witajcie :-)

 

Od około pół roku, może dłużej aktywnie uczestniczę w życiu tej gry. Zbierałem się do napisania tego posta już jakiś czas temu, ale zawsze coś wypadało - to brak czasu, to praca, to tamto, siamto i owamto, i jeszcze jakieś inne okolicznościowe rzeczy. Dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu pragnę się z Wami podzielić pewną propozycją. Humanistą nie jestem, także proszę o wyrozumiałości dla mnie. Plus tego taki, że błędów ortograficznych nie robię, a gramatycznych staram się unikać. Dobra, koniec biadolenia. Skupmy się na poważnych rzeczach :P

Pomysłem, którym chciałbym się z Wami podzielić jest wprowadzenie marketu, takiego rynku wtórnego, jakkolwiek. Polegałoby to na tym, iż osoba z wyższym poziomem zyskując nowy element garderoby o lepszych wartościach mogłaby wystawić stary przedmiot na rynek. Gracz z niższym poziomem mógłby tą rzecz odkupić od gracza, wystarczy, że uzbierałby określoną kwotę. Bardzo często tak jest, że w ciuszki wchodzą bardzo fajne bonusy (czasami maksymalne), jednak wraz ze wzrostem poziomu, te rzeczy się odkłada, a zakłada nowsze, lepsze. Po jakimś czasie gdy magazyn robi się pełny, podobnie jak depozyt zgromadzone rzeczy się wyrzuca, by zrobić miejsce na te nowsze, lepsze, o których wspomniałem wyżej. A co gdyby je tak wystawić na sprzedaż i zarobić na tym troszkę więcej pieniędzy niż daje nam kasa w sex-shopie? :-) Można byłoby je przeznaczyć na zakup punktów umiejętności, bądź na zakup nowych rzeczy graczy lepszych od siebie samego.

Oczywiście przed implementacją tego feature'u należałoby przemyśleć to dokładnie i wprowadzić pewne restrykcje, np. umożliwienie handlu przedmiotami pomiędzy graczami o maksymalnej różnicy - 30 poziomów, żeby znacząco nie ułatwić gry i nie zaburzyć harmonii.

 

Z pozdrowieniami,

biegunka :-)

 

--update:

No tak.. Najpierw napisałem, a później zacząłem przeglądać forum w poszukiwaniu podobnych tematów.

Widzę, że już mnie ktoś wyprzedził z podobnym pomysłem:

http://forum.pl.bigb...giełda-graczy/

 

Ale mimo wszystko - czy nie nabrałoby to sensu, gdyby wprowadzić pewne ograniczenia co do samego handlu przedmiotami? Jedna osoba tego dobrze nie wymyśli, ale cała ekipa - jak najbardziej. Sam jestem programistą .NET, pracuję w zespole 10-osobowym (tak, potężny projekt, agile, scrumy itd), także coś o tym wiem :-)

 

To jak? 


Użytkownik biegunka edytował ten post 10 grudzień 2015 - 18:16

  • Kamycha lubi to

#2 AJG

AJG

    Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • LocationKujawsko-Pomorskie
  • Serwer:PL1
Reputacja: 192

Napisano 10 grudzień 2015 - 18:43

Bardzo ciekawy nick ;)

Odnośnie pomysłu - jak zauważyłeś, był już przedstawiany i nie znalazł miejsca w kodzie gry. Może w niedalekiej przyszłości, czas pokaże :)

Dołączona grafika


#3 biegunka

biegunka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 1

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:47

Dzięki kolego :-)

 

Wracając do tematu - szkoda, że dyskusja na ten temat kończy się na drugim poście.



#4 ana2

ana2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 37

Napisano 10 grudzień 2015 - 21:10

OK- załóżmy że mam poziom 150 dnia serwera, i dla jaj sprzedaję rzeczy po 1 banknocie nowym użytkownikom ..... 

 

Co by się wtedy stało? To samo z przekazywaniem przedmiotów, Teraz każdy musi się postarać tyle samo co każdy inny. chcesz sprzedać przedmiot- wrzucasz go na kasę i masz banknoty. 


  • Arczi4 lubi to

#5 biegunka

biegunka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 1

Napisano 10 grudzień 2015 - 21:33

Przeczytaj proszę mój post ze zrozumieniem, a później wtrącaj swoje pomysły i krytykuj. 

Podpowiem - ostatnie zdanie przed pozdrowieniami.



#6 Neferure

Neferure

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 29

Napisano 10 grudzień 2015 - 22:24

Ja boję się tylko jednego, że z tego "sklepu" zrobiłby się jeden wielki śmietnik. Nie każdy ma super epickie przedmioty superwypasiżeweź. Obawiam się, że większość licząc na szybki zarobek wydawałaby co bądź za cenę nieco wyższą niż dostaną na kasie na koncie. Owszem super byłoby dostać sole trzeźwiące ze 100% na przeżycie ;) . Także byłby potrzebny w sklepie jakiś filtr przedmiotów, albo coś. Oprócz tego dobrze by było, gdyby przedmioty miały swój czas w sklepie. Na przykład tydzień i koniec. Potem oczywiście można by wystawić je znowu.

Chętnie poczytam jeszcze jakieś inne sugestie.


  • Arczi4 lubi to

#7 Neferure

Neferure

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 29

Napisano 10 grudzień 2015 - 22:28

OK- załóżmy że mam poziom 150 dnia serwera, i dla jaj sprzedaję rzeczy po 1 banknocie nowym użytkownikom ..... 

 

Co by się wtedy stało? To samo z przekazywaniem przedmiotów, Teraz każdy musi się postarać tyle samo co każdy inny. chcesz sprzedać przedmiot- wrzucasz go na kasę i masz banknoty. 

ana ma rację, poważną wadą jest to, że przedmioty nie są tak na prawdę podzielone na poziomy.

A filtracja graczy kupujący-sprzedający. Jeszcze się z takimś czymś nie spotkałam, ale może ktoś am inne doświadczenia.


Użytkownik Neferure edytował ten post 10 grudzień 2015 - 22:44

  • Arczi4 lubi to

#8 biegunka

biegunka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 1

Napisano 11 grudzień 2015 - 07:35

A filtracja graczy kupujący-sprzedający. Jeszcze się z takimś czymś nie spotkałam, ale może ktoś am inne doświadczenia.

Podejrzewam, że takie coś już mają zaimplementowane w bazie - do kogo należy dany przedmiot.

A zatem pozostaje kwestia umiejętnego użycia kilku kolumn w bazie danych.



#9 ana2

ana2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 37

Napisano 11 grudzień 2015 - 10:13

Przeczytaj proszę mój post ze zrozumieniem, a później wtrącaj swoje pomysły i krytykuj. 

Podpowiem - ostatnie zdanie przed pozdrowieniami.

Gdyby post był konkretniejszy łatwiej by było go zrozumieć- skoro to zdanie jest kluczowe to powinno być na początku a nie przed pozdrowieniami ;)



#10 biegunka

biegunka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 1

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:39

Proszę Cię, nie bawmy się w szkołę, chyba że.....

 

...chcesz być Panią Nauczycielką w seksownych pończochach i wysokich szpilkach, a ja będę niesfornym uczniem  (devil) , to ja nie mam nic przeciwko.

 

Wybaczcie offtop  :tongue:


Użytkownik biegunka edytował ten post 11 grudzień 2015 - 23:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych