Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co decyduje o sukcesie studia? Dyskusja otwarta


  • Please log in to reply
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 SweetAngel1

SweetAngel1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • LocationGdańsk
  • Serwer:PL1
  • Postać:SweetAngel1
  • Studio:Seduction Studios
Reputacja: 53

Napisano 06 luty 2016 - 18:11

Witajcie,

 

zapraszam wszystkich do dyskusji na temat czynników, które wpływają na to, dlaczego studio odnosi sukcesy bądź porażki.

 

Co decyduje o zwycięstwie?

Jak skutecznie budować zespół?

Co jest kluczem do zwycięstwa - walki, statystyki, rozwój postaci?

Czy istnieję strategie dzięki którym można zyskać przewagę? Jeśli tak, jakie to strategie lub rozwiązania?

 

Co Waszym zdaniem przyczynia się do sukcesów waszych zespołów?

 

Zapraszam do dzielenia się przemyśleniami  spostrzeżeniami :)

 



#2 Makia

Makia

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 postów
  • LocationŁódź
  • Serwer:PL9
  • Postać:Amaru
  • Studio:Dotyk Proboszcza
Reputacja: 6

Napisano 06 luty 2016 - 18:30

Dobre studio = dobrzy gracze + miła atmosfera  (grin)

 

Tylko kim jest dobry gracz? No na pewno jest to taki ktoś, kto rozwija systematycznie swoją postać, jest lojalny, czyli jest w studiu na dobre i złe, bo skoczków nie brakuje. 

 

Kolejną sprawą, wg mnie, jest atmosfera i z tym trochę problemów jest, bo tak jak w życiu, nie każdy przepada za każdym.

 

Budowa dobrego studia trwa i raczej trzeba sporo czasu, chwili kryzysu (które umacniają, cementują związek ludzi ze studiem, bo po co nam gracze, na którym możemy polegać tylko jak dzieje się dobrze), dopasowania ludzi (rotacja, rotacja, rotacja xD ), wzajemnego wspierania i zachęcania do rozwoju postaci, brania udziału w życiu studia.


STREFA GRZECHU (PL1)

szuka aktywnych i ambitnych graczy rekrutacja od 150+
PM w grze do MOLLYMALONE, SARARED


#3 SweetAngel1

SweetAngel1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • LocationGdańsk
  • Serwer:PL1
  • Postać:SweetAngel1
  • Studio:Seduction Studios
Reputacja: 53

Napisano 06 luty 2016 - 19:04

Dobre studio = dobrzy gracze + miła atmosfera  (grin)

 

Tylko kim jest dobry gracz? No na pewno jest to taki ktoś, kto rozwija systematycznie swoją postać, jest lojalny, czyli jest w studiu na dobre i złe, bo skoczków nie brakuje. 

 

Kolejną sprawą, wg mnie, jest atmosfera i z tym trochę problemów jest, bo tak jak w życiu, nie każdy przepada za każdym.

 

Budowa dobrego studia trwa i raczej trzeba sporo czasu, chwili kryzysu (które umacniają, cementują związek ludzi ze studiem, bo po co nam gracze, na którym możemy polegać tylko jak dzieje się dobrze), dopasowania ludzi (rotacja, rotacja, rotacja xD ), wzajemnego wspierania i zachęcania do rozwoju postaci, brania udziału w życiu studia.

Właśnie - atmosfera ... relacje w drużynie ... To od tych czynników zależy na ile zgrane są nasze zespoły i jak radzimy sobie z kryzysami

 

A jak myślicie: lepiej długo 'wychowywać' graczy którzy sa najdłużej w studiu, nawet jeśli statystyki mają średnie, czy raczej szukać mocniejszych do współpracy? :)



#4 Araksjel

Araksjel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 3

Napisano 06 luty 2016 - 19:17

Jak dla mnie atmosfera i aktywność na czacie jest najważniejsza. Wchodząc do gry liczę na luźne rozmowy, na to, że spędzę czas w przyjaznej atmosferze wiec to od Ciebie zależy czy będziesz trzymała w studio graczy z przeciętnymi statystykami ale za to aktywnych i chętnych do rozmowy, czy aby piąć się w górę (jak najszybciej) będziesz zmieniała słabszych na coraz lepszych. Wybierając drugą opcję licz się z tym, że gracze z większym oporem będą wpłacać diamenty do studia, bo nie wiedza ile jeszcze się utrzymają w studiu.

Diamenty = rozwój, wiec dobrze trzymać graczy ale motywować ich do szybszego rozwoju. 

Aby zapewnić członkom studia szybki rozwój najpierw rozbuduj popularność  ;) 



#5 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 06 luty 2016 - 19:35

Hmm czy to jest dzielenie się przemyśleniami czy raczej szukasz dobrych rad ? (grin) bo na to wygląda  :D 

 

 

Dobra ekipa i ciężka praca to podstawa ;)


  • Anaxiel lubi to

#6 Makia

Makia

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 postów
  • LocationŁódź
  • Serwer:PL9
  • Postać:Amaru
  • Studio:Dotyk Proboszcza
Reputacja: 6

Napisano 06 luty 2016 - 19:49

No i jeszcze dobry, ogarnięty SZEF


  • Natalia13 i Arczi4 lubią to

STREFA GRZECHU (PL1)

szuka aktywnych i ambitnych graczy rekrutacja od 150+
PM w grze do MOLLYMALONE, SARARED


#7 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 06 luty 2016 - 22:20

Gracze, którzy chcą grać i są ambitni stanowią podstawę studia.

 

Następnie dobra atmosfera w studiu - brak konfliktów, nerwów, kultura, szacunek i kompromis.

 

Wpłaty diaxów, itp = błahostki.


  • Makia lubi to

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#8 SweetAngel1

SweetAngel1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • LocationGdańsk
  • Serwer:PL1
  • Postać:SweetAngel1
  • Studio:Seduction Studios
Reputacja: 53

Napisano 07 luty 2016 - 00:16

Jak dla mnie atmosfera i aktywność na czacie jest najważniejsza. Wchodząc do gry liczę na luźne rozmowy, na to, że spędzę czas w przyjaznej atmosferze wiec to od Ciebie zależy czy będziesz trzymała w studio graczy z przeciętnymi statystykami ale za to aktywnych i chętnych do rozmowy, czy aby piąć się w górę (jak najszybciej) będziesz zmieniała słabszych na coraz lepszych. Wybierając drugą opcję licz się z tym, że gracze z większym oporem będą wpłacać diamenty do studia, bo nie wiedza ile jeszcze się utrzymają w studiu.

Diamenty = rozwój, wiec dobrze trzymać graczy ale motywować ich do szybszego rozwoju. 

Aby zapewnić członkom studia szybki rozwój najpierw rozbuduj popularność  ;) 

No proszę - nawet jeden z Moderatorów zaszczycił nas swoją obecnością :)

 

Dużo jest prawdy w tym, o czym piszesz. Po wielu próbach i eksperymantach z formą, stwierdzam, że swobodna, przyjazna dla członków i członkiń zespołu atmosfera, ożywiony, aktywny czat najbardziej zbliżają i budują silne, trwałe więzi w drużynie.

Obecnie preferuję budowanie długotrwałych relacji z najbardziej zaangażowanymi członkami zespołu - nawet kiedy odbywa się to kosztem utrzymania graczy o średnim poziomie ... w pewnym sensie lepiej jest 'wychować' sobie ludzi, którzy będą identyfikować się ze studiem i pozwolić im rosnąć w siłę razem ze studiem, nawet jeżeli ten proces będzie bardzo rozciągnięty w czasie a na efekty będzie trzeba długo czekać.

PS Fajny masz awatar - z daleka przypomina Imperialnego Gwardzistę ze Star Wars :) 



#9 cliff

cliff

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:cliff
Reputacja: 153

Napisano 07 luty 2016 - 04:13

darmowy browarek :D


  • didi i ZyliiXon lubią to

#10 Loolunia

Loolunia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 postów
  • LocationLubin
  • Serwer:PL3
  • Postać:Nyks, Loolunia, Hell'enka
  • Studio:Sezam, Kamasutra, Prezes Klubu Disco
Reputacja: 185

Napisano 09 luty 2016 - 01:27

Atmosfera.. tylko i wyłącznie.. na logikę biorąc, jest kilkanaście/kilkadziesiąt studiów rozwiniętych 100%... musi być coś, co zatrzymuje dane osoby. Szukałam miejsca, gdzie będę się dobrze czuła, bo samo bezmyślne klikanie misji, hm... nie "jara" mnie... Miałam takie... <DiamentoweSuki - polecam ;) > no ale.. zwiedziłam kilka w poszukiwaniu dobrego <mogłabym wymienić jeszcze 2 z topki i jedno "byłe" z topki, ale reklamy konkurentom robić nie będę :D ) jednak chciałam spróbować "inaczej" "wow" i tak bardzo, bardzo "po mojemu" i tak! udało się :) mam to czego ja szukałam a Provocateur'ki widocznie szukały mnie... do tego chęć i moja własna i reszty załogi w dbaniu o postać... mam wrażenie, że czasami jest to jakoś magicznie powiązane ;) Najważniejsze- nie zapominać, że "gra" to gra.. ale pod każda "postacią" kryje się człowiek :) Bawmy się dobrze, po to to jest.. P.S- Z doświadczenia polecam nie oceniać po "statach" i "lvl-u" bo znam tu świetnie grających toksycznych ludzi, których bym nie wzięła, chociażbym miała spaść o kilkadziesiąt miejsc w rankingu - ranking to "dodatek" do ludzi ;) P.S2- bywają też statyści... nie wnoszą totalnie nic do studia i nie, nie mam skrupułów pozbyć się osoby, która jest, tylko bo jest, bo fajnie jest być w studiu top (nie, nie chodzi o jakikolwiek wpłaty.. po prostu są pewne kryteria "dobrego członka" jest to indywidualna sprawa, ale nie lubię jak ktoś "nas" wykorzystuje, nawet nie starając się brać wszystkiego co dobre z  korzyści, które mu daje moje studio)


Użytkownik Loolunia edytował ten post 09 luty 2016 - 01:48

  • Arczi4 lubi to

Zmieniają się gracze, nie gra.


#11 aToSeJa

aToSeJa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:The
  • Studio:End
Reputacja: 71

Napisano 06 kwiecień 2018 - 13:20

trza grac a nie sie obijac  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych