Jump to content


Photo

BBA


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Sewcio97

Sewcio97

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 posts
  • Serwer:PL1
  • Postać:Sewcio97
Reputacja: 256

Posted 11 October 2020 - 18:36 PM

Witam Wszystkich serdecznie,

 

piszę tego posta w celu pozyskania opinii na temat Big Bang Awards. Chciałbym się dowiedzieć czy według Was obecna forma BBA odpowiada Waszym oczekiwaniom, jak również czy uważacie, że ta funkcja jest sprawiedliwa i odzwierciedla starania danego gracza (w oparciu o uzyskane miejsce pod koniec każdego tygodnia zmagań).

 

Pozwolę sobie na kilka słów z mojej strony. :)

 

BBA towarzyszy nam praktycznie od początku istnienia BBE i szczerze mówiąc jego forma do tej pory nie doczekała się znaczących zmian (nie licząc jakichś drobnych poprawek typu: w przypadku oddawania głosu mogą ze sobą konkurować jedynie postaci tej samej płci, co w pewnym sensie poprawiło sprawiedliwość całego mechanizmu). Co więcej, gracze nie mają znaczącego wpływu na uzyskane miejsce, gdyż ogranicza się to w dużym stopniu do wyrobienia pewnej liczby filmów w poprzedzającym tygodniu (ograniczone bodajże do 21 filmów na tydzień?), co ma wpływ na częstotliwość wyświetlania się danej okładki. Efekt końcowy okładki często nie ma zbyt wielkiego znaczenia, gdyż wielu graczy nie zwraca uwagi na detale (starania innego gracza) a jedynie głosuję na pierwszą lepszą okładkę. Oczywiście nie chcę kategoryzować, bo na pewno znajdą się osoby, które starają się oceniać sprawiedliwe, niemniej jednak cały system jest daleki od ideału.

 

Ze swojej strony chciałbym zaproponować zwiększenie nagród w postaci banknotów i doświadczenia (tak jak to miało miejsce w przypadku zadań dickstarter czy nagród dziennych) przy oddawaniu głosu, co by wpłynęło na większą dynamikę BBA, gdyż ludzie chętniej wybieraliby misje z głosami, jak również warto byłoby zwiększyć realny wpływ poszczególnych graczy na miejsce końcowe swojej okładki. Można byłoby tego dokonać poprzez dodanie każdorazowo głosu do własnej okładki w momencie oddawania głosu na wybraną okładkę innego gracza (w skrócie: zebrano np.: 30 głosów jednego dnia z misji, co skutkuje 30 głosami na Twoją okładkę oraz 30 głosami na okładki innych osób).

 

Pomysł sam w sobie nie jest idealny, czego mam oczywiście świadomość, lecz mimo to wydaje mi się, że by poprawił cały mechanizm.

 

Proszę Was o wypowiadanie się pod tym postem i ewentualne sugestie co do zmiany, a może jednak mimo wszystko uważacie, że obecny system jest dobry? 

 

Zachęcam do dyskusji :) 

 

Pozdrawiam,

Sewcio97

 

 


  • xxxelenaxxx and hhhhhh4444 like this

#2 RuchaczZapierdalacz

RuchaczZapierdalacz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • Serwer:PL1
  • Postać:RuchaczZapierdalacz vel. Golonka
  • Studio:Swindżersi
Reputacja: 57

Posted 27 November 2020 - 13:17 PM

xxx xx xxxxx. Od 7 lat wygralem tylko raz, a krece max filmow.


Edited by kiarrx, 27 November 2020 - 13:52 PM.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users