Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gra przestała działać


  • Please log in to reply
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yvaine

Yvaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 marzec 2015 - 18:17

Cześć.

 

Dwa dni temu, podczas konwentu, pojawił się u mnie 'nieznany błąd'. Przy wejściu na stronę wywołuje się mój profil, ale przysłonięty jest okienkiem z informacją, że coś poszło nie tak, i jedyne, co mogę zrobić, to nacisnąć przycisk 'załaduj ponownie', po czym gra się resetuje i znowu widzę to okienko na tle karty postaci.

Mogę co prawda nacisnąć 'escape' i okienko zniknie, ale nadal nie da się grać, bo jak wchodzę w poszczególne zakładki, to gra nie widzi innych użytkowników ani wiadomości; da się wywołać misję, ale już nie uruchomić; a gdy przesuwam przedmiot, on znika. Słowem: wszystko widoczne, ale nie działa.

 

Napisałam od razu do supportu, ale mają tam chyba same boty, bo odpowiedzieli mi, że bardzo im przykro i tak dalej, i żebym zaktualizowała flash playera, a dalej żebym użyła innej przeglądarki. Po czym zamknęli sprawę.

Napisałam więc do nich nową wiadomość, że to, co mi poradzili nie działa, bo mam aktualnego flasha i próbowałam na dwóch komputerach i na różnych przeglądarkach. I co? Po dwóch identycznych jak poprzednio wymianach maili napisali mi, jakby w ogóle nie czytali tego, co piszę, żebym zaktualizowała flasha i dalej spróbowała na innej przeglądarce.

Więc niestety od botów nie wyegzekwuję naprawy mojego konta.

 

Proszę o pomoc.

 

 



#2 Kondzik

Kondzik

    Senior Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 10

Napisano 21 marzec 2015 - 19:22

Tak jak wspomnieli w Supporcie, aktualizacja Flash Playera, zmiana przeglądarki, wyczyszczenie cookies powinno dać rezultaty.

Z tego co napisałaś, problem jest na innym komputerze.

Spróbuj na innej przeglądarce.



#3 Yvaine

Yvaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 marzec 2015 - 20:01

Przepraszam Kondzik, ale czy ty także jesteś botem? ;)

 

Przecież piszę, że próbowałam na DWÓCH komputerach i na kilku (w sumie CZTERECH) przeglądarkach.

A do tego mam NAJNOWSZEGO flash playera (sprawdzałam).

Wyczyściłam też cookies.

 

Więc w związku z tym, że nie mam więcej komputerów, nie mam więcej niż 4 przeglądarki i że nie ma nowszej wersji flash playera, przez co nie ma możliwości zaktualizować go do jeszcze nie istniejącej wersji, konkluduję, że te sposoby nie działają.

 

A poza tym nie w tym rzecz. Pytałam znajomego informatyka i on powiedział, że gdyby chodziło o flasha czy o przeglądarkę to nic by się nie wyświetlało, a nie że wchodzę do gry tylko nie mogę nic zrobić.

 

Proszę o pomoc, bo mam wrażenie, że nikomu z supportu nawet nie chciało się wejść na moje konto i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda problem.



#4 zlotawara

zlotawara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Locationpolska
  • Serwer:PL1
  • Postać:Zlotawara
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 18

Napisano 21 marzec 2015 - 20:06

Witam Problem może leżec po stronie internetu Sprawdz swój przesył danych (pobieranie, wysyłanie i ping) Swojego czasu miałem tez z tym problemy i wina była własnie internetu, powolnego łącza,  nikt nie jest w stanie po wejsciu na Twój profil zprecyzować dokładnie w czym dokładnie leży problem.

 

                                                                                                                   Pozdrawiam 


Dołączona grafika

#5 Yvaine

Yvaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 marzec 2015 - 20:36

Sprawdziłam i wszystko działa.

Powiem więcej: stworzyłam sobie na próbę nową gwiazdę i mogę nią normalnie grać. Zatem problem nie w przeglądarce, komputerze, flashu czy internecie tylko w moim koncie. Coś się tam zepsuło w momencie, gdy przycisnęłam zaliczenie zadania konwentowego. Więc być może, gdyby ktoś z supportu zechciał wejść na mój profil i zobaczył ten sam komunikat o błędzie, miałby dowód, że wina nie leży w moim sprzęcie czy oprogramowaniu.



#6 Kondzik

Kondzik

    Senior Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 10

Napisano 21 marzec 2015 - 20:38

Jedynym rozwiązaniem będzie poproszenie o naprawienie problemu wynikającego z zaliczenia konwentu.



#7 Yvaine

Yvaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 1

Napisano 21 marzec 2015 - 20:44

Ok. Czy jeśli tak to sformułuję, support będzie wiedział o co mi chodzi? 



#8 zlotawara

zlotawara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Locationpolska
  • Serwer:PL1
  • Postać:Zlotawara
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 18

Napisano 21 marzec 2015 - 20:46

Tak bedą wiedzieć o co chodzi.


Dołączona grafika

#9 Yvaine

Yvaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 1

Napisano 23 marzec 2015 - 13:50

Support niestety mi nie pomógł, gdyż nie dopatrzył się błędu. Ale gra sama się odblokowała.

 

I wiem chyba dlaczego. Dlatego, że pojawił się i skończył nowy konwent.

Podejrzewam więc, że błąd wynikał z tego, że zaznaczyłam śledzenie sukcesu związanego z konwentem, którego już nie było. System zgłupiał, ale gdy konwent znowu się pojawił, wszystko wróciło do normy.

 

Przestrzegam więc innych przed zaznaczaniem śledzenia konwentów. A obsługę proszę o zgłoszenie tego wyżej.

 

Dziękuję za pomoc :*



#10 Kondzik

Kondzik

    Senior Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 10

Napisano 23 marzec 2015 - 22:17

Dziękujemy za informacje związane z problemem.
Problem zostanie zgłoszony do programistów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych