Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszlachetnienia przedmiotów


  • Please log in to reply
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lagunia

Lagunia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 0

Napisano 24 kwiecień 2015 - 13:22

Czy uszlachetnienia można przenosić z jednego przedmiotu na inny ?

Dlaczego dodatkowe procenty na jakąś umiejętność (np.wytrzymałość, wyrafinowanie)nie są zliczane w statystykach ogólnych gracza. teraz mając jakiś nowy przedmiot dający nam np. +4 do ogólnej statystyki ale zastępujący przedmiot który został uszlachetniony o np+6% musimy sami obliczyć czy warto ten przedmiot wymieniać. Ogólna statystyka nie bierze pod uwagę uszlachetnień.



#2 ArbiPL

ArbiPL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:ArbiPL
  • Studio:Niezniszczalne Seksiaki
Reputacja: 7

Napisano 24 kwiecień 2015 - 14:20

Nie można przenosić uszlachetnienia. Są to "bonusy" dające % statystyk i tak już zostanie. Czy myślisz, że bardziej opłacalne bonusy byłyby np. +5 statystyk czy +5% ?  Wiadomo, że procenty są lepsze bo dają więcej. Jeżeli tak ciężko policzyć który przedmiot jest lepszy proponuję proste rozwiązanie: Zobaczyć ile masz pkt z jednym przedmiotem oraz ile z drugim (nie trzeba nic liczyć) :) 


  • Carolinelove lubi to

Dołączona grafika


#3 Lagunia

Lagunia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 0

Napisano 24 kwiecień 2015 - 14:26

Nie można przenosić uszlachetnienia. Są to "bonusy" dające % statystyk i tak już zostanie. Czy myślisz, że bardziej opłacalne bonusy byłyby np. +5 statystyk czy +5% ?  Wiadomo, że procenty są lepsze bo dają więcej. Jeżeli tak ciężko policzyć który przedmiot jest lepszy proponuję proste rozwiązanie: Zobaczyć ile masz pkt z jednym przedmiotem oraz ile z drugim (nie trzeba nic liczyć) :)

Niestety to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.

Policzyć zawsze można. dodać do siebie cztery wartości to nie problem. Trzeba to policzyć dwa razy, z jednym przedmiotem i z drugim.

Sprawdzić tak jak Ci sie wydaje niestety sie nie da. napisałem jasno w pierwszym poście że wartości procentowe nie są dodawane do statystyk . Jeżeli do tej pory kierowałes się statystyką i zdażyło Ci się wymienić kilka uszlachetnionych przedmiotów to gwarantuję Ci że masz dzięki temu spore straty.

Tak było u mnie do czasu aż policzyłem wszystko na piechotę, na szczęście nie posprzedawałem tych przedmiotów.



#4 ArbiPL

ArbiPL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:ArbiPL
  • Studio:Niezniszczalne Seksiaki
Reputacja: 7

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:37

Niestety to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.

Policzyć zawsze można. dodać do siebie cztery wartości to nie problem. Trzeba to policzyć dwa razy, z jednym przedmiotem i z drugim.

Sprawdzić tak jak Ci sie wydaje niestety sie nie da. napisałem jasno w pierwszym poście że wartości procentowe nie są dodawane do statystyk . Jeżeli do tej pory kierowałes się statystyką i zdażyło Ci się wymienić kilka uszlachetnionych przedmiotów to gwarantuję Ci że masz dzięki temu spore straty.

Tak było u mnie do czasu aż policzyłem wszystko na piechotę, na szczęście nie posprzedawałem tych przedmiotów.

 

Sprawdziłem i nie mam pojęcia o czym piszesz. Wartości procentowe nie są dodawane do statystyk???

 

Proszę zobacz na moją statystykę z przedmiotem:

rtp5SjZ.png

 

 

 

oraz statystyka bez przedmiotu:

 

nZx3tRE.png

 

 

Jak widać przedmiot nie dodaję CHARYZMY, która i tak się zwiększa po jego założeniu.... Dlaczego?? Ponieważ moja podstawowa charyzma wrośnie o 4% !  Pozdrawiam :)


Dołączona grafika


#5 AJG

AJG

    Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • LocationKujawsko-Pomorskie
  • Serwer:PL1
Reputacja: 192

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:07

Podnoszone są PODSTAWOWE statystyki, nie ogólne. Co nawet jest napisane przy danym bonusie. :)


Dołączona grafika


#6 ArbiPL

ArbiPL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:ArbiPL
  • Studio:Niezniszczalne Seksiaki
Reputacja: 7

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:11

dokladnie, a gracz wyżej twierdzi, że bonus nie jest dodawany... 


Dołączona grafika


#7 Lagunia

Lagunia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 0

Napisano 26 kwiecień 2015 - 10:46

Niestety ale jesteście w błędzie.

 

2j48v89.png

 

Po zliczeniu statystyk 1238+2040+1385+1681=6344

WYNIK OGÓLNEJ STATYSTYKI DLA MOJEJ POSTACI TO 6344

 

Teraz proszę zwrócić uwagę na przedmiot który teoretycznie po zamianie powinien podnieść moją statystykę o +4

 

1086wdy.png

 

Proszę zliczyć statystyke z tym przedmiotem 1316+1963+1534+1535=6348

TEORETYCZNY WYNIK Z TYM PRZEDMIOTEM TO 6348 A WIĘC ZYSKUJEMY +4 PUNKTY

 

To przedmiot który zostaje zmieniony, w wyniku uszlachetnienia zyskał on wcześniej +4% do statystyki wyrafinowania.

 

a0l7rc.png

 

Teraz proszę zwrócić uwagę na statystyki po faktycznej zmianie tego przedmiotu

 

t7lg5u.png

 

1316+1963+1524+1519=6332

 

Statystyka początkowa 6344 końcowa 6332 

RÓŻNICA POMIĘDZY NIMI TO 12. TYLE PUNKTÓW W OGÓLNEJ STATYSTYCE STRACILIŚMY PRZEZ WYMIANĘ PRZEDMIOTU KTÓRY WSKAZYWAŁ ŻE ZYSKUJEMY +4 

 

W chwili gdy się zorientowałem i zliczyłem na piechotę statystyki dla każdego zmienionego przedmiotu traciłem ponad 100 punktów w ogólnej statystyce, a to już dość poważna różnica.

 

Problem tkwi w tym że wartości dla zmienianego przedmiotu które podawane są po podświetleniu go uwzględniają procentową wartość przedmiotu uszlachetnionego który zostaje zdjęty. W rzeczywistości wartość ta zostaje utracona, a gracz tkwi w przekonaniu że zyskał nowy wartościowy przedmiot który poniósł ogólną wartość jego postaci. Niestety w rzeczywistości gracz zamiast wzmocnić postać osłabił ją.

 

Jeżeli dla kogoś nadal nie jest to jasne to nieomylny znak że autor tego tematu jest skończonym osłem :)

i należy nie zwracać na niego uwagi lub też uśmiechać się z pobłażaniem.



#8 ArbiPL

ArbiPL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:ArbiPL
  • Studio:Niezniszczalne Seksiaki
Reputacja: 7

Napisano 28 kwiecień 2015 - 01:18

czy nie jest to tak, ze chodzi ci o nie zalozone przedmioty? na moich screenach zakladalem raz jeden przedmiot, raz drugi  i dopiero porownywalem statystyki gdy przedmioty byly w "uzyciu" a nie sugerujac sie tym co jest napisane po "najechaniu na przedmiot - podswietleniu". Chyba, ze to zmeczenie po pracy daje mi sie we znaki i nie rozumiem tego o czym piszesz?  Jesli jestem w bledzie popraw mnie ;P


Dołączona grafika


#9 Lagunia

Lagunia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 0

Napisano 28 kwiecień 2015 - 08:18

Dokładnie o to chodzi.

Przedmiot po podświetleniu sugeruje że postać po założeniu go zyskuje, tymczasem jest odwrotnie.

Skrypt zliczający statystykę po hipotetycznej zmianie przedmiotu nie bierze pod uwagę uszlachetnienia przedmiotu. Jednym zdaniem programiści dali doopy.

Ja sądzę to podświetlenie ma nas informować jaką statystykę będziemy mieli po zmianie przedmiotu, a tymczasem nie dość że nie pomaga to jeszcze powoduje straty.

Chyba że jestem jedyną osobą która ufała we właściwy wynik, a cała reszta liczyła staty na piechotę. 



#10 ArbiPL

ArbiPL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:ArbiPL
  • Studio:Niezniszczalne Seksiaki
Reputacja: 7

Napisano 29 kwiecień 2015 - 00:17

podsumowując: jeżeli założysz przedmiot to dodaje statystyki a Ty chcesz aby było widać po najechaniu na przedmiot dokładnie +ile  do statystyk daje zanim go założysz?  Jeśli tak to czy jest dla Ciebie wielkim problemem to aby założyć przedmiot i dopiero spojrzeć na statystyki? :P


Dołączona grafika


#11 Lagunia

Lagunia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 0

Napisano 29 kwiecień 2015 - 09:01

podsumowując: jeżeli założysz przedmiot to dodaje statystyki a Ty chcesz aby było widać po najechaniu na przedmiot dokładnie +ile  do statystyk daje zanim go założysz?  Jeśli tak to czy jest dla Ciebie wielkim problemem to aby założyć przedmiot i dopiero spojrzeć na statystyki? :P

 

Odnoszę wrażenie że nadal nie do końca wiesz o co chodzi z tym błędem. Widzisz bo problem leży w tym że nie wystarczy spojrzeć jak to piszesz. Dla każdego przedmiotu trzeba wykonać proste obliczenia i sęk w tym że trzeba to robić dla każdego nowego przedmiotu. Skrypt który to wykonywał do tej pory nie działa prawidłowo, ponieważ programiści wprowadzający zmianę z uszlachetnieniem przedmiotów nie wprowadzili do tegoż skryptu prostej poprawki. Być może nie wiedzą o tym błędzie. I teraz kilka pytań :

 

Czy moderator nie powinien raczej dać znać do supportu że w ich dziele jest błąd niż próbować szydzić z gracza który zwrócił na to uwagę ?

 

 

Kolego skoro liczysz to na piechotę to chwała Ci za to i powodzenia, ja jednak chwalę sobie w tej grze to że jest absorbująca tylko w minimalnym stopniu i mogę się chwile pobawić nawet robiąc coś zupełnie innego.

Ponieważ błąd ten powoduje że gra wymaga poświęcenia większej ilości czasu, zmniejsza dla mnie atrakcyjność tego produktu.

 

Zresztą szkoda bić pianę, zgłoszenia do supportu dokonałem sam.



#12 ArbiPL

ArbiPL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:ArbiPL
  • Studio:Niezniszczalne Seksiaki
Reputacja: 7

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:22

Wiec prawidlowo :) Ja oczysciscie zglosilbym problem tylko staralem sie najpierw go dokladnie zrozumiec :) i w zadnym wypadku nie szydziłem z twojej osoby :)  Pozdrawiam.


Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych