Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bilet


  • Please log in to reply
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 XxxHipoxxX

XxxHipoxxX

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL1
Reputacja: 4

Napisano 30 lipiec 2015 - 20:46

Witam,

 

W jeden dzień ile biletów można znaleźć ?

Bo ja chyba znajduje 1 lub 2 bilety codziennie.



#2 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:15

Siemanko ;)

Ja osobiście trafiam 1 ale to może być wartość losowa więc określonej ilości raczej nie ma ;p



#3 SexyCoffee

SexyCoffee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • LocationSilesia
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyCoffee
  • Studio:FUUUL SERVIS
Reputacja: 67

Napisano 02 sierpień 2015 - 10:06

!----Uwaga, post dla wytrwałych :) ----!

 

Teoretycznie jest to losowe - praktycznie dopatrzyłam się pewnych prawidłowości (nie ręczę za ich prawdziwość - ale jeśli ktoś ma podobne obserwacje, będę wdzięczna za komentarz na ten temat :) )

 

1. Bilet pojawia się raz na dzień. Wielką rzadkością są dwa bilety (chociaż zdarza się). Bilety były częstsze świeżo po aktualizacji, która je wprowadziła, ale na chwilę obecną, standardem jest 0-1 bilet. Śmiem twierdzić, że wykorzystując 300% energii (4x dokupując) masz niemalże 99% szans na zdobycie biletu.

NIE SPOTKAŁAM SIĘ z nikim, kto po "unormowaniu" biletów (czyli nie mówimy o okresie świeżo po aktualizacji, tylko później) zdobył 3 bilety.

 

2. Teoretycznie, gdyby otrzymanie biletu było w 100% losowe, powinna działać zasada "jak najkrótszych misji", czyli: jeśli chcesz otrzymać bilet, wykonuj jak najkrótsze misje, ponieważ im więcej razy generuje się nowa misja, tym większą masz szansę na otrzymanie biletu

(masz 10 energii: wykorzystując je na 10-minutową misję, kolejne misje generują się raz; wykorzystując 10e na 3 3-minutowe misje, kolejne misje generują się 3 razy; prawdopodobieństwo otrzymania biletu oczywiście sie nie zmieni, natomiast masz więcej szans. To tak jak z rzutem kostką; prawdopodobieństwo wylosowania 6 wynosi 1/6 w obu przypadkach, ale im więcej rzutów tym większą masz szansę, że wylosujesz 6). Tymczasem ta zasada wydaje się NIE DZIAŁAĆ. Kiedyś wierzyłam w tą teorię, ale testowałam to już zbyt wiele razy :) A więc musi być jakiś inny czynnik.

 

3. Wydaje mi się (podkreślam słowo "wydaje" :) ), że bilet najczęściej jest losowany w pierwszej setce energii, co też przeczy teorii o losowości.

 

A więc - macie jakis pomysł na "wzór" prawdopodobieństwa otrzymania biletu?

 

Ja bym obstawiała za tym, że jest określone prawdopodobieństwo otrzymania biletu x. Gdy otrzymujesz bilet - prawdopdobieństwo zmniejsza się o ileśtam (dajmy na to, o połowę). Jeśli jednak trafisz drugi bilet - prawdopodobieństwo znów zmniejsza się o połowę... stąd trafienie trzeciego byłoby prawie niemożliwe, albo dla wielkich szczęściarzy. Z początkiem kolejnego dnia, prawdopodobieństwo trafienia biletu się "resetuje". Ale to tylko moja teoria :) Która wydaje mi się niekompletna.

 

Chwała temu, kto to cale przeczyta :)


  • Arczi4 lubi to

Zapraszamy do studia FUUUL SERVIS

+++ miejsce w pierwszej 10 +++ 88% rozwoju +++ nacisk na walki +++ fantastyczni ludzie +++ miejsce dla Ciebie! +++

napisz do jhs lub SexyCoffee


#4 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 02 sierpień 2015 - 20:54

Z tą pierwszą setką to nie za bardzo bym powiedział , ponieważ mi (podkreślam ''mi'') to się często trafiają pod koniec mocy ( od 270 ) i mało kiedy codziennie ;)

Co do wykonywania większej ilości mniejszych misji to jak dla mnie też odpada bo nie trafiłem nigdy na 2 bilety :P



#5 ogar72

ogar72

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • LocationBukareszt
  • Serwer:PL1
  • Postać:ogar72
  • Studio:DIAMENTOWESUKI
Reputacja: 15

Napisano 03 sierpień 2015 - 18:44

Nie będę się wymądrzał , bo tego nie sprawdzałem ale zazwyczaj mam 1 bilet dziennie - 2 nigdy Mi się nie zdarzyło , nawet wykorzystując diamenty do ENERGII ... :(



#6 SexyCoffee

SexyCoffee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • LocationSilesia
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyCoffee
  • Studio:FUUUL SERVIS
Reputacja: 67

Napisano 04 sierpień 2015 - 19:26

@Ogar72 na drugi bilet naprawdę jest mikroszansa, od wprowadzenia biletów (a kiedy to było) może miałam jedną taka sytuację, może dwie.

 

Ciekawostką jest, że jeśli trafi się bilet w trudnej misji i NIE ZALICZYSZ misji (nie otrzymasz biletu), raczej nie ma problemu z tym, żeby za chwile pojawiła się druga szansa zdobycia biletu. Co by potwierdzało moją teorię, że z każdym znalezionym biletem prawdopodobieństwo maleje, a z nowym dniem się resetuje (no bo nie zebrałeś biletu = prawdopodobieństwo nie zmniejsza się)

 

@Arczi14 Też chciałam o tym napisać, ale nie wiedziałam jak to ująć. Też często mi się zdarza otrzymywac bilet na sam koniec energii. Podsumowałabym to tak: jak nie dostaniesz w pierwszej 100 to dostaniesz w ostatniej 50 :)


  • Arczi4 lubi to

Zapraszamy do studia FUUUL SERVIS

+++ miejsce w pierwszej 10 +++ 88% rozwoju +++ nacisk na walki +++ fantastyczni ludzie +++ miejsce dla Ciebie! +++

napisz do jhs lub SexyCoffee


#7 malinaxpompa

malinaxpompa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 postów
  • Serwer:PL5
  • Postać:Dayka



Reputacja: 83

Napisano 06 sierpień 2015 - 18:34

Skoro jest juz nadmienione, że można trafić na dzień 1 bilet z wykorzystaniem 100 energii bądź dokupując, to ja mogę się "pożalić", że kiedyś nie trafiłam na ŻADEN bilet w ciągu dnia robiąc misje na dokupywanej energii. Być może to jakiś błąd jednodniowy, ale mi to nie przeszkadza bo się na te bilety nie rzucam ;) Widocznie padło na mnie, że nie dostanę biletu na tę imprezę, za bardzo ostatnio zabalowałam albo coś haha :D


  • Arczi4 lubi to

#8 NinoszXPompa

NinoszXPompa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 postów
  • LocationGdzieś muszę być :)
  • Serwer:PL1
  • Postać:NinoszXPompa
Reputacja: 27

Napisano 16 sierpień 2015 - 22:38

Ja mialam nie raz 2x bilety na dzień. ;) 

Pozdrawiam ^^


IQhk0Bs.png

Wykonała: ewelinex1

Gram tez na pl2: Nightmare666





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych