Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czytelności gry i drobne poprawki


  • Please log in to reply
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Armani

Armani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 postów
  • LocationWszechświat
  • Serwer:PL1
Reputacja: 21

Napisano 03 sierpień 2015 - 22:12

Czy problemem jest dla was czytelność gry w dobie standardu rozdzielczości hd 1920x1080? bo dla mnie to okno gry jest za małe i nie czytelne nawet dla kogoś z dobrym wzrokiem i czy nie przydały by sie drobne poprawki czytelności gry które były zgłaszane w innych tematach? czekam na wasze opnie i propozycje  ;)

 

Chodzi mi tu o drobne sprawy jak np.  przydała by się komórka pionowa z poziomem (lvl) obok sławy przy nickach w zakładce pojedynki, czy dodatkowa komórka online (z lampką) w  liście rankingowej, oraz czas imprezy ile zostało do misji a nie czas całej imprezy w pasku przeladarki temat który wyszedł w rozmowie w temacie pt: "Problem z misjami na imprezie"

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji może tym kolenym tematem otworzymy oczy na pewne banalne i proste problemy


Jeśli mój post okazał sie pomocny lub się ze mną zgadzasz doceń mnie i kliknij "Lubię to" przy moim poście  ;)


#2 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 04 sierpień 2015 - 15:26

Witam ;)

Wiesz moim zdaniem jeśli nie wskurało to nic wcześniej to i teraz nie pomoże kolejna dyskusja bo każdy nawinie to samo , więc proponuje taki to oto pomysł opisać i podesłaś do supportu ;) bo jak śledzisz inne posty to zobaczysz, że mimo pomysłu jeśli nawet coś przejdzie to będziesz czekał chwile czasu na tą zmiane  (smug)



#3 SexyCoffee

SexyCoffee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • LocationSilesia
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyCoffee
  • Studio:FUUUL SERVIS
Reputacja: 67

Napisano 04 sierpień 2015 - 19:17

@Armani spróbuj powiększyć sobie poprzez ctrl+scroll. Z kolei ja jako osoba korzystająca z 11-calowego netbuczka (rozdzielczość 1366x768) miałabym problem, gdyby okienko gry było większe Albo musiałabym scrollować (i tak teraz mi się cale nie mieści, mam ucięty kawałek dolnego paska, ale nie przeszkadza to w korzystaniu z gry), albo - gdybym pomniejszyła sobie grę przystosowaną do dużej rozdzielczości - pewnie nie widziałabym żadnych napisów i musiałabym siedzieć nad grą z lupą :)

 

Wszystkie starsze komputery oraz małe netbooki oscylują w granicach tej rozdzielczości. 1920x1080 zwykle dotyczy albo większych lapków (15"+, a niewiele osób chyba takie ma), albo desktopów. Także myślę, że jeszcze na kilka najbliższych lat, obecne wymiary są optymalnym rozwiązaniem.


Zapraszamy do studia FUUUL SERVIS

+++ miejsce w pierwszej 10 +++ 88% rozwoju +++ nacisk na walki +++ fantastyczni ludzie +++ miejsce dla Ciebie! +++

napisz do jhs lub SexyCoffee


#4 Armani

Armani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 postów
  • LocationWszechświat
  • Serwer:PL1
Reputacja: 21

Napisano 05 sierpień 2015 - 00:21

ja mam 32 i 22 calowe monitory hd (hd czyli długie a nizsze) a do tego jeszcze 3ci tv jeśli chodzi o stacjonarkę takie wykorzystanie kilku monitorów na raz jest dla mnie bardzo wygodne w jednym robie prace w innym oglądam jakiś film a w następnym gram i przeglądam neta może dlatego moja podzielność uwagi czasami nie wyrabia ile zostało do kolejnej misji dlatego łatwiej było by mi zerkać na pasek po za tym myślę ze nie tylko mi byłoby tak wygodniej i lepiej (dlatego w temacie wygody dodam osobiście wole używać jednego komputera niż jeszcze miałbym zawalać biurko i pracować na laptopie z pracy obok stacjonarki choć czasem jestem zmuszony tak działać) a w temacie srollowania obrazu znam ten sposób doskonale ale przy dużym powiększeniu obraz się rozmazuje a tu przecież chodzi o efekt czytelności znów w temacie rozdzielczości wole pracować na większej z powodu ze więcej się na niej mieści i nie mam problemu z małymi literkami gdyż jak na wstępie napisałem mam duże monitory dla których taka rozdzielczość hd jest standardem i jest to już standard powszechny wprowadzany od 6lat wystarczy przejść się po sklepach juz nie znajdziesz monitora czy laptopa bez hd

 

PS. przepraszam za brak interpunkcji i troche chaotyczna wypowiedz ale robie kilka spraw na raz a o tej porze jestem już wykończony mam nadzieje ze czytelnie opisałem kwestie tematu

 

Ps2. kiedyś tez pracowałem na 15 calowym ekranie z Windows 95 ale od przesiadki na 17 i większe nie przesiądę się z powrotem na mały ekran bo dostaje zeza xD  i wcale nie jest prawda ze trzeba kręcić głowa wystarczy siedzieć w odpowiedniej odległości od monitora to jest tzw. Ergonomiczna postawa podobnie z dwoma duzymi moniotrami w duzej rozdzielczosci im wiecej miejsca do pracy tym lepiej  ;)

 

Może macie racje i czas napisać wielka prośbę do suportu ale kiedyś czytałem ze od tego sa moderatorzy tego forum to po co bede im zabierał prace mnie nikt w mojej pracy nie wyrecza


Jeśli mój post okazał sie pomocny lub się ze mną zgadzasz doceń mnie i kliknij "Lubię to" przy moim poście  ;)


#5 SexyCoffee

SexyCoffee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • LocationSilesia
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyCoffee
  • Studio:FUUUL SERVIS
Reputacja: 67

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:24

Tylko to, że Tobie jest wygodniej, wcale nie znaczy, że mój netbook nagle zyska rodzielczość 1920x1080, a też mogłabym powiedzieć, że "mnie jest tak wygodniej, bo 17" laptopa ani stacjonarki z trzema monitorami nie wsadzę do torebki i nie wezmę do pracy albo na uczelnię". W tej kwestii dyskusja jest chyba bez sensu :) (oczywiście nie piszę tego złośliwie)

 

 

 

wystarczy przejść się po sklepach juz nie znajdziesz monitora czy laptopa bez hd

Ponieważ standard HD to nic innego jak rozdzielczość przynajmniej 1366x768, czyli tyle ile ma np. mój netbook. Tak więc gra jest dostosowana do HD :)

 

W mojej opinii lepiej, żeby gra rozmazywała się na niektórych desktopach, niż, żeby była nie-do-grania na innych urządzeniach z mniejszą rozdzielczością. Nie znam się na Flashu, ale z tego co wiem, to nie taka prosta sprawa by dostosować rozdzielczość do ekranu, na którym apka jest wyświetlana (nie układa się to "dynamicznie", tylko musi istnieć kilka wersji gry, skrypt musi wykrywać rozdzielczość i wczytywać odpowiednią wersję - jeśli mamy programistę na sali to niech mnie poprawi, jeśli się mylę). A z dwojga złego chyba lepiej, żeby gra była "rozmazana" (stosunkowo nieznacznie, bo wiem jak BBE wygląda na dużym monitorze u mojego chłopaka, nie jest to tragedia) niż zupełnie niegrywalna na niższych rozdzielczościach (bo co będziesz, przewijał?) Taka w każdym razie jest moja opinia, a wiadomo z opinią jak z ..., każdy ma swoją.

 

W każdym razie argument "bo mi jest wygodniej" mnie nie przekonuje :) Naprawdę, dwa monitory o wysokiej rozdzielczości to nie jest żaden standard w domu ani w pracy, nie wspominając o rzeszy użytkowników komputerów moblinych mniejszych niż 15" (większych się juz nie produkuje).


Zapraszamy do studia FUUUL SERVIS

+++ miejsce w pierwszej 10 +++ 88% rozwoju +++ nacisk na walki +++ fantastyczni ludzie +++ miejsce dla Ciebie! +++

napisz do jhs lub SexyCoffee


#6 Armani

Armani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 postów
  • LocationWszechświat
  • Serwer:PL1
Reputacja: 21

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:50

Bardzo dobrze Cie rozumiem (i spokojnie nie odbieram złośliwie bo przecież sie nie znamy zeby oceniac ani nie obrazamy) ale to jest jeden argument i Twoje zdanie na całą „listę” wyżej wymieniona w naszej dyskusji do którego sie odnosisz i o ile rozdzielczość jestem w stanie zrozumieć bo nie da sie jej dopasować do wszystkich to czas wyświetlenia na pasku w czasie imprezy juz nie da sie tak prosto zrozumieć (bo tylko on jest tak zrobiony na misjach imprezowych może to nie dopatrzenie). Teraz patrząc jeszcze na wersje mobilna a standardowa tam nie trzeba wychodzić do mapy by zmienić miasto są strzałki i przewiniesz wszystkie misje i miasta na mapie bez klikania w mapę -> następnie miasto i tak w kółko trzeba robić by zwiedzić wszystkie miasta. 

 

Dlatego czytelnicy i Ty sama możesz w prosty sposób zrozumieć ze takie błahe poprawki o których było tu setki razy pisane i których częściowy zbiór w/w nie utrudnia ani nie ułatwia gry tylko poprawia jej czytelność czy poruszanie się po niej i proszę zrozumieć moje intencje nie pisze tego tylko "bo mi jest wygodniej" ale dla dobra wszystkich graczy.

 

PS. Wydaje mi się ze dyskusja na tym właśnie polega żeby każdy wymieniał się własnym zdaniem ;)


Jeśli mój post okazał sie pomocny lub się ze mną zgadzasz doceń mnie i kliknij "Lubię to" przy moim poście  ;)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych