Skocz do zawartości


Zdjęcie

błąd


  • Please log in to reply
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 blondii003

blondii003

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 0

Napisano 09 październik 2015 - 14:52

Witam. Kompletnie nie mam pojęcia gdzie mogłabym zamieścić moje pytanie ,ale po przeglądnięciu forum nie znalazłam nic pod tytułem "pomoc". Przez ostatnie kilka godzin nie mogę normalnie grać w gre, po aktualizacji czy co to jest nie mogę "odhaczyć" zadania w związku z tym ,że jest już zrobione. Zmiana przeglądarki nic nie dała, odświeżanie również. Byłabym wdzięczna za pomoc ,bo już powoli denerwuje mnie ten błąd.. Pozdrawiam


Użytkownik blondii003 edytował ten post 09 październik 2015 - 14:53


#2 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 09 październik 2015 - 15:20

Jeśli tak jak mówisz nic nie pomogło do tej pory to opisz konkretnie sprawe i podeślij do supportu ;)

 

Pozdrawiam (smug)



#3 Azurra

Azurra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:Azurra
Reputacja: 54

Napisano 09 październik 2015 - 16:25

Witam. Kompletnie nie mam pojęcia gdzie mogłabym zamieścić moje pytanie ,ale po przeglądnięciu forum nie znalazłam nic pod tytułem "pomoc". Przez ostatnie kilka godzin nie mogę normalnie grać w gre, po aktualizacji czy co to jest nie mogę "odhaczyć" zadania w związku z tym ,że jest już zrobione. Zmiana przeglądarki nic nie dała, odświeżanie również. Byłabym wdzięczna za pomoc ,bo już powoli denerwuje mnie ten błąd.. Pozdrawiam

 

A może spróbuj czyszczenia pamięci przeglądarek i "ciasteczek" przy pomocy programiku CCleaner?

 

Jak i to nie pomoże, to już tylko Pomoc, jak radzi  Arczi4



#4 blondii003

blondii003

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 0

Napisano 09 październik 2015 - 17:15

Dzięki wielkie  ;)



#5 blondii003

blondii003

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 0

Napisano 09 październik 2015 - 17:31

 po wysłaniu problemu do supportu przekierowuje mnie do strony z napisem "strona internetowa jest niedostępna".. Nie wiem kompletnie co mam zrobic..    Sprawa załatwiona, był problem z dołączonym zdjeciem


Użytkownik blondii003 edytował ten post 09 październik 2015 - 17:43


#6 FanFatal123

FanFatal123

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:FanFatal123
  • Studio:Agent Provocateur
Reputacja: 7

Napisano 10 październik 2015 - 09:30

mam ten sam błąd i nic mi nie daje czyszczenie przegladarki . Suport jedynie pisze ze jest wszystko okej . Lecz jest wszystko zepsute.



#7 Lila

Lila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:...
Reputacja: 90

Napisano 10 październik 2015 - 09:34

mam ten sam błąd i nic mi nie daje czyszczenie przegladarki . Suport jedynie pisze ze jest wszystko okej . Lecz jest wszystko zepsute.

 

Spróbuj zalogować się za pomocą innej przeglądarki lub/i urządzenia, a jeśli problem będzie występował nadal, zaktualizuj Flasha. Jeśli zaś i to nie pomoże napisz do supportu, dokładnie opisując problem. Zazwyczaj również drobne błędy, tego typu, są korygowane podczas aktualizacji, a ta powinna pojawić się już niedługo. Pozdrawiam Lila



#8 FanFatal123

FanFatal123

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:FanFatal123
  • Studio:Agent Provocateur
Reputacja: 7

Napisano 10 październik 2015 - 09:39

pisałam juz do suportu i nic to nie daje opisałam dokładnie bład. Zalogowanie sie przez inna przegladarke również nic nei daje bo na kazdje jest ten sam blad : laduje do 100% i sie samo odswieza . Flasha juz akualizowałam mnóstwo razy i nic to nie daje 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych