Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardziej zbalansowane nagrody za wyzwania świątynne dla studia


  • Please log in to reply
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 11 październik 2016 - 11:50

Nagrody pomiędzy 1-4 miejscem za wygranie wyzwań świątynnych są praktycznie takie same/niewiele się różnią.

 

Studio A powiedźmy zdobywa ponad 100 tys. więcej punktów niż studio B.

 

Obecnie studio A otrzymuje za zajęcie 1 miejsca: 

 

300 diamentów / 5000 exp / 25 pkt. umiejętności

 

 

Studio B otrzymuje za zajęcie 2 miejsca:

 

297 diamentów / 4950 exp / 25 pkt umiejętności

 

Dopiero od 4 miejsca otrzymuje się 24 pkt umiejętności (diamenty i exp jako nagroda niewiele się zmieniają).

 

 

Nagrody za kolejne miejsca są podobne. Osłabia to rywalizację znacznie, bo po prostu nie trzeba się starać aż tak.

 

Zajęcie 1 miejsca powinno być wyżej premiowane względem miejsc 2,3,4,

 

Miejsca 5-10 również powinny mieć inne wskaźniki, względem miejsc 11-20, itp.


Użytkownik EndriuBp edytował ten post 11 październik 2016 - 19:42
Kolor czcionki jednego zdania

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#2 Natalia13

Natalia13

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 8

Napisano 11 październik 2016 - 16:22

Zgadzam się.... różnice w nagrodach są znikome, co niektórych może zniechęcać do walki o wyższe pozycje..... ale zobaczymy jak to będzie, może za jakiś czas coś się zmieni w kwestii tych nagród :)  



#3 Sleepy

Sleepy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 postów
  • Serwer:PL3
  • Postać:Laryska18
  • Studio:RAJ
Reputacja: 2

Napisano 12 październik 2016 - 19:31

Dobre jest to że jak ktoś wyjdzie/wyjdzie ze studia traci punkty lub się nie liczą. Wyeliminuje to lewe obrony walk o studio 



#4 Lydia89

Lydia89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • LocationWrocław
  • Serwer:PL4
  • Postać:Lidzia
  • Studio:Poczta Polska
Reputacja: 358

Napisano 12 październik 2016 - 20:57

A ja jestem przeciwna temu pomysłowi całym sercem. Z tygodnia na tydzień będą pewnie wygrywały te same studia. Jeżeli zbilansujemy nagrody, studia te staną się nie do pokonania. A co ze studiami słabszymi, które mają np. 20 członków i nie chcą zmieniać studia, bo są tam dla ekipy? Niech mają prawo też powalczyć i zdobyć chociaż te 10-15 pkt. do statów. A jeżeli zostanie wprowadzony taki bilans, który tu proponujecie, zacznie się masowa rezygnacja z gry, skoro nie ma o co rywalizować, a topowe silne studia zaczną się tak wzmacniać, ze zniechęci to do gry studia troszkę słabsze. Mnie osobiście bardzo by to zniechęciło. Dlatego uważam, że nagrody są teraz przyznawane sprawiedliwie.



#5 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 13 październik 2016 - 10:28

To wyzwanie zależy od AKTYWNOŚCI wszystkich członków studia.

 

Wygrywają najbardziej aktywne zespoły wykonujące dane wyzwanie wspólnymi siłąmi.

 

Najlepszym rozwiązaniem by było jakby studia miały możliwość określenia liczby graczy, które mogą brać udział w wyzwaniu i zrobić dla nich osobne podkategorio.

 

Logiczne jest to, ze studio posiadające 20-25 członków (czy inne wartości) nie ma żadnych większych szans przebicia studia składającego się z 30 aktywnych graczy


Użytkownik BitchNr1 edytował ten post 13 październik 2016 - 10:28

  • k83 lubi to

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#6 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 13 październik 2016 - 20:04

Jeśli tworzyłoby się tak jak mówisz podkategorio to wtedy jaki sens ma studio ? Chyba się komuś już nie powiem w czym przewraca :D to jeszcze może balansować nagrodę miedzy graczy w nim bo się nie wykazują lub mają pecha w losowości filmów ze względu na niepakowanie diamków w opcje odśwież ? :D No way :D


  • XXX, Dupcia30 i Lisa lubią to

#7 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 14 październik 2016 - 13:09

Studio składające się z 10-20 graczy nie ma szans pokonania studia składającego się z 30 graczy w wyzwaniu świątynnym.

 

To już nie mój problem, jedynie przedstawiam swoje zdanie.

 

Mniej tych emotikon używaj, bo źle to się czyta.


Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#8 Dupcia30

Dupcia30

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • Serwer:PL1
  • Postać:dupcia30
  • Studio:Pozytywnie Nastawieni
Reputacja: 28

Napisano 15 październik 2016 - 08:00

witam to proponuje anulować energie za trofki skoro tak wyrównujecie szanse mało, mało i mało ....rozumu chyba.


Użytkownik Dupcia30 edytował ten post 15 październik 2016 - 08:07

  • Arczi4 i XXX lubią to

#9 Broniusia

Broniusia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LocationBydgoszcz
  • Serwer:PL1
  • Postać:Broniusia
  • Studio:PoProstuPieprz
Reputacja: 87

Napisano 15 październik 2016 - 22:07

Rozpatrujesz tylko początkowe miejsca, a w zawodach świątynnych nagrody może zdobyć aż 100 drużyn, więc są one świetnie zbalansowane. Nie może być większych przeskoków, np co 5 punktów umiejętności, bo 95 zespołów dostałoby lipę w postaci 1 punktu. Studia 20-osobowe może i nie mają szans z 30-osobową grupą, niemniej jednak o jakąś sensowną nagrodę chciałyby powalczyć bez konieczności przenoszenia się do wyżej położonych drużyn. Sytuacja (przynajmniej na pl1) wygląda tak, że słabsze drużyny albo łączą się z innymi albo przestają funkcjonować. Po co odcinać im tych kilka zasłużonych punktów, odbierać im możliwość rozwoju? Mówisz, że to nie twój problem, ale drużyny z czołówki często właśnie polegają na niżej położonych drużynach, bo nie ekspią nowych graczy, odbierają najlepszych innym. Nie będzie słabszych studiów, które się rozwijają, no to niestety, w przypadku, gdy ktoś z waszej drużyny zrezygnuje z gry będziecie musieli albo trzymać nieaktywną osobę albo będziecie ekspić po kilka postaci, bo nie będzie już kogo werbować.



#10 Arczi4

Arczi4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • LocationMniej wiesz lepiej śpisz ;)
  • Serwer:PL5
  • Postać:Arczi4






Reputacja: 448

Napisano 15 październik 2016 - 22:29

Dokładnie... tu popieram Broniusie ;)

I nie ma co mówić, że między full a niepełnymi studiami nie ma szans bo nie zawsze każdy ma czas by nakręcić pełny pakiet filmowy z największym limitem czasu czy robić misje czasowe co daje pole do popisu innym :D Poza tym nachapać się nie mogą co poniektórzy i tworzą spore odstępy a dla nowych jest to zniechęceniem i czekają na nowe serwery by wgl czegoś się dorobić o ile i tam nie bd kont tych cisnących do sukcesu niczym za potrzebą do porcelany z pl 1 :D Ale wszystko do czasu ... :P



#11 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 15 październik 2016 - 23:51

Nie przyglądam się na bieżąco jak to jest na samym dole, choć widziałam +/- postępy studiów oraz i nagrody.

 

Miejsca w pierwszej dziesiątce o których pisałam powinny być nieco inaczej premiowane. 

 

Nie mam tu nawet na myśli punktów umiejętności (aby komukolwiek coś odbierać). Chodzi mi o zwiększenie nagród w postaci diamentów oraz expa i poszerzenie różnic pomiędzy zdobyciem konkretnych miejsc.

 

Obecnie to jakieś śmieszne +/- 50 expa a przy większych nagrodach by to fajnie wyglądało.

 

Tym samym studio X, które zajmuje np. 30 miejsce dostałoby 5000 expa, które obecnie jest przewidziane dla studia, które zajmuje 1 miejsce...


  • didi lubi to

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#12 cliff

cliff

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:cliff
Reputacja: 153

Napisano 16 październik 2016 - 20:46

Chcecie,zeby bylo sprawiedliwiej? to proste. Do wyzwan swiatynnych niech kazde studio wybierze 5 osob czy tam iles i jakos tam komus zglosic owe osoy biorace udzial w danym wyzwaniu swiatynnym,komu i jak to nie ja juz tu jestem od myslenia,wtedy szanse mniejszych studiow z mniejsza liczba czlonkow sie wyrownuja.Ja np.misji czasowych robie malo bo mi sie trafiaja mega badziewia ale sa osoby co robia duzo czasowek.Filmy np.krecilem dlugie bo prawie zawsze takie biore,wiec kazdy w sumie bylby w czyms dobry i wtedy szanse mniejszych studiow sie wyrownuja. I zeby nie bylo,sam mam wysoki level na pl2,nie chwalac sie bardzo dobre staty i studio top1 ale gdy czytalem co piszecie,tak sobie po prostu pomyslalem i napisalem


  • XXX lubi to

#13 cliff

cliff

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:cliff
Reputacja: 153

Napisano 16 październik 2016 - 21:16

Dodam jeszcze tylko,ze nagrody otrzymuja wszyscy czlonkowie studia,ktore wygralo owe wyzwanie,zeby nie bylo dzielenia na jakies kategorie.Szef studia mialby jakis okreslony czas na zgloszenie owych graczy do wyzwania.Moim skromnym zdaniem byloby ciekawiej i mniej narzekania a jesli ktos jest aktywny raz w tygodniu i narzeka ,to juz jego problem.Dziekuje i pozdrawiam



#14 corey

corey

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Locationnie twoja sprawa, Bambo
  • Serwer:PL3
  • Postać:słuszna
  • Studio:właściwe
Reputacja: 39

Napisano 16 październik 2016 - 21:25

Proponuję jeszcze aby był podział nagrody dla studia nie po równo tylko wg wniesionego wkładu. Dziś jest tak ze np. większość studia kręci czasówki a ktoś jednak usilnie pod siebie gra pod expa (pozdrawiamy Zylu) i sabotuje prace kolegów.

Nagrodę jednak dostanie identyczna jak reszta z drużyny.

Nie powinno tak być.

Wtedy będzie sprawiedliwie.


  • Dupcia30 i invidiaa lubią to

#15 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 16 październik 2016 - 21:52

Cliff wątpię, aby przeszło coś takiego, z  tego względu, ze to każdy gracz ma być wręcz potrzebny i aktywny aby studio wygrało czy osiągnęło ustalone założenia. Choć to nie ja ustalam zasady.

 

Sądzę również, że jak ktoś jest słaby w czasówkach, to może nadrobić w kolejnym wyzwaniu świątynnym (np. filmy, czy co tam jeszcze wprowadzą). Z kolei ten co osiąga dobre wyniki w czasówkach w innym wyzwaniu już tak wysoko nie nadrobi. Chodzi o wzajemnie uzupełnianie się, gracz X jest dobry w tym, zaś gracz Y w tamtym.

 

Logiczne, ze jak ktoś pasożytuje w każdym wyzwaniu świątynnym to jest coś z nim nie tak...


Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#16 Broniusia

Broniusia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LocationBydgoszcz
  • Serwer:PL1
  • Postać:Broniusia
  • Studio:PoProstuPieprz
Reputacja: 87

Napisano 17 październik 2016 - 07:41

Ciężko tak naprawdę wymyślić coś, by studia rozwijające się też miały szansę walczyć o pierwsze miejsce. W końcu są to zawody drużynowe i udział powinno brać całe studio. 5 osób to za mało, tym bardziej, że pewnie byłyby to cały czas te same osoby, a reszta nie brałaby udziału w zabawie i tylko odbierała nagrody. A cała właśnie trudność w tym zadaniu polega na uruchomieniu wszystkich i wspólnej walce. Ewentualnie co tydzień gra mogłaby losować 20 członków studia, którzy będą brać udział w walce. Ale nie wiem, czy to możliwe do zrealizowania.


  • Batusxd lubi to

#17 ZyliiXon

ZyliiXon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Serwer:PL2






Reputacja: 376

Napisano 17 październik 2016 - 11:42

ktoś jednak usilnie pod siebie gra pod expa (pozdrawiamy Zylu) i sabotuje prace kolegów.

 

 

Dziękuję, również pozdrawiam Ciebie :)  jak i Twojego informatora  :)  (grin)


V9uyVzH.png



KwGDanf.png bYhcTB8.png



wBYODLg.png



xl9BdoC.png


#18 ana2

ana2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 37

Napisano 19 październik 2016 - 09:19

W tym momencie na pl2 studio 18 osobowe ma miejsce dające ok 180 diaxów. W ciągu roku przy takiej aktywności mogą zdobyć ok 10 000 diaxów bez wpłacania i zainwestować je w studio. 12 lat i za darmo mają 100% rozwoju. Mniej bo w 30 osób szybciej zdobędą diaxy ze świątyni.
Czy wyżej w ranku powinno być więcej diaxów? NIE- dlatego by wyrównać szansę studio gdzie grają ludzie których nie stać na kupowanie diaxów bo wolą kupić np dziecku cukierki albo zastanawiają się czy im starczy do pierwszego. Obecny system nagród nie sprawi polepszenia sytuacji studio grających na diaxach.

W tym tygodniu 20 osobowe studio gdzie każdy robiłby całą enkę mogło spokojnie zrobić 42 000+ (7x300x20) w ranku świątyni- czyli mogło spokojnie być teraz na pierwszym miejscu na pl2- nie wiem jak wygląda rank na pozostałych serwerach. Dlaczego nie jest a są tam studia z wyższym rankiem sławy? Sami sobie odpowiedzcie. Do tego macie świetny przegląd kto robi ile eny dziennie a kto tylko mówi że robi i kto się obija ;)

Więc myślę że nie ma co szukać dziury w całym tylko brać się do roboty.

Pozdrawiam, i życzę więcej zabawy a nie szukania okazji do bólu D....

Ana



#19 BitchNr1

BitchNr1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LocationWarszawa
  • Serwer:PL1
  • Postać:SexyEwa
  • Studio:Swingersi
Reputacja: 814

Napisano 19 październik 2016 - 13:01

Na rozbudowę studia idą tylko diamenty ZAKUPIONE za KASĘ.


Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni (devil)


#20 ana2

ana2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 37

Napisano 19 październik 2016 - 18:45

Na rozbudowę studia idą tylko diamenty ZAKUPIONE za KASĘ.

 

to będą mieli na torty do walki :D Nie mów że studia z top 5, top 10 nie mają na torty i w świątyni chcą torty zarobić. 


  • Menti lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych