Skocz do zawartości


Zdjęcie

świątynia


  • Please log in to reply
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 didi

didi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • LocationTrójmiasto
  • Serwer:PL1
Reputacja: 166

Napisano 01 grudzień 2016 - 01:04

Witam macie problem z światynią na pl2 nic się nie zresetowało z porzedniej i nadal pokazuje punkty za poprzenią i nie widać ikonki świątyni z kolejnym zadaniem (angry) 

 



#2 Lapislazuli

Lapislazuli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 0

Napisano 01 grudzień 2016 - 01:07

Witam macie problem z światynią na pl2 nic się nie zresetowało z porzedniej i nadal pokazuje punkty za poprzenią i nie widać ikonki świątyni z kolejnym zadaniem (angry)

Mam ten sam problem. Dodatkowo, okej, diamenty do studia wpłynęły. A co z doświadczeniem i punktami dla uczestników?



#3 Greg00pl

Greg00pl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 8

Napisano 01 grudzień 2016 - 06:04

domyślam się, że coś z tm będzie zrobione, ale pytanie, co z nowymi zadaniami w świątyni - ja mam czas na grę głównie rano i wykorzystałem już możliwość np kręcenia filmów. Jak rozwiążecie ten problem, żeby wszyscy mieli równe szanse ?


  • pieszy i CocoChanel lubią to

#4 Anaxiel

Anaxiel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • LocationBurning Hells
  • Serwer:PL2
  • Postać:Anaxiel
Reputacja: 22

Napisano 01 grudzień 2016 - 07:23

dodatkowo w wersji mobilnej jest info że zawody kończą się 01.01.1970 o godzinie 01:00 xD
Oczywiście podpinam się do przedmówców, naprawienie tego jest konieczne jak również rekompensata. Ostatnio była akcja z pkt za sprzedaż co było ocyganione a potem pkt się dostawało. Też byłam tam poszkodowana, pkt nikt nie zwrócił mimo że były itemy sprzedane. Teraz powtórka - tym razem świątynie wcięło i mamy wybór albo grać bez albo czekać aż zrobią i ryzykować że dziś nie pogramy...



#5 Cherubinek

Cherubinek

    Coordinator

  • Coordinators
  • 928 postów
  • LocationŚląsk
  • Serwer:PL9



Reputacja: 1339

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:03

Prosimy o zgłaszanie problemów związanych z grą do supportu http://support.bigbangempire.com/


Mały poradnik jak korzystać z Moderatora forum  :P

Moderator musi: 

     - dbać o przestrzegania zasad regulaminu  forum

     - kontrolować treści pojawiające się na forum

(nadzorować dyskusje prowadzone na forum oraz ich zgodność z przyjętymi zasadami )

- pilnować porządku na forum

(edytować, usuwać, zamykać, przenosić tematy/posty wykonując powierzone mu czynności w ramach utrzymywania porządku)

Moderator może: 

-  upomnieć użytkownika w razie naruszenia przez niego norm wskazanych w regulaminie forum

- zablokować  czasowo lub na stałe konto użytkownika forum

- usunąć post lub temat użytkownika forum

Moderator nie może: 

- UDZIELIĆ WSPARCIA TECHNICZNEGO NA KONCIE GRACZA  ;)

 


#6 Anaxiel

Anaxiel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • LocationBurning Hells
  • Serwer:PL2
  • Postać:Anaxiel
Reputacja: 22

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:38

ponoc już zgłoszony niemniej jednak moderatorzy mogliby wesprzeć użytkowników i wywierać nacisk. tym bardziej że problem jest na jednym serwerze 



#7 Kaaa26

Kaaa26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Serwer:PL3
Reputacja: 573

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:44

O tym problemie wiadomo już, działają prace nad przywróceniem płynności i wszelkich zgodności zwiazanych z wynagrodzeniami. Nikt nie zostanie pominięty :)

 

pozdrawiam

Kaaa


  • Anaxiel lubi to

" Nawet do bezprawia ludzie chcą sobie zapewnić prawo." Aleksander Kumor 

71907.jpg


#8 didi

didi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • LocationTrójmiasto
  • Serwer:PL1
Reputacja: 166

Napisano 01 grudzień 2016 - 18:52

długo jeszcze bedziemy czekac na pl2 ciewkawa jestem czy punkty za zrobione filmy beda zaliczone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (bomb) 



#9 Demonka666

Demonka666

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LocationTrójmiasto
  • Serwer:PL1






Reputacja: 1018

Napisano 01 grudzień 2016 - 19:07

Niestety problem nadal występuje, przepraszamy za niedogodności.

Prosimy jeszcze o cierpliwość.


V9uyVzH.png

KwGDanf.png bYhcTB8.png


wBYODLg.png

xl9BdoC.png

 


UWAGA !! Na Forum nie rozwiązujemy spraw technicznych* związanych z grą, prosimy by wszelkie błędy zgłaszać do Supportu
* To takie, o których można na Forum napisać ale na Forum nie da się ich naprawić.


#10 Greg00pl

Greg00pl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 8

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:08

O tym problemie wiadomo już, działają prace nad przywróceniem płynności i wszelkich zgodności zwiazanych z wynagrodzeniami. Nikt nie zostanie pominięty :)

 

pozdrawiam

Kaaa

Wszystko cacy, a jednak nie do końca - ponieważ filmy kręciłem, nie mając jeszcze informacji za co przyznawane są pkt to nie kręciłem "tych co trzeba" żeby mieć więcej pkt... co za tym idzie dalej będę w plecy tylko za to, że pracuję od 6 rano do 21 wieczorem, bo nie miałem się kiedy zorientować w temacie... Proszę państwa odkąd gram na pl2 wsparłem "grę" kwotą około 1000zł (mniej więcej za 6mcy gry) więc chyba niemało.... za te liczmy 150zł/mc miałbym dedykowany serwer z full supportem 24/7... ekhm takich jak ja jest zapewne więcej na tym serwerze - CZUJEMY SIĘ OSZUKANI ! (albo ujmę to tak bardziej w duchu gry - za 1000zł miałbym 10 spotkań po godzince z panną przeciętną, lub 3-5 po godzince z nieprzeciętną divą... a w chwili obecnej czuję się jakbym za własne pieniądze został cenzura )...


Użytkownik Kaaa26 edytował ten post 01 grudzień 2016 - 21:51
cenzura


#11 BlackFox

BlackFox

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 0

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:36

Na pl2 nie przyszła nagroda ( punkty umiejętności i exp) za poprzednią świątynię i nadal nie ma nowej świątynii.  :(



#12 pitek

pitek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
Reputacja: 1

Napisano 02 grudzień 2016 - 00:53

A świątyni jak nie było tak dalej nie ma...

#13 camilla

camilla

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 10

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:00

Szkoda, że nikt z administratorów nawet nie kwapi się, żeby napisać do użytkowników maila z przeprosinami i informacją o tym, że trwają prace nad rozwiązaniem problemu. Jest tak, jak gdyby to było normalne, że zostaliśmy oszukani (bo tak jest, ponieważ od początku było wiadomo, o co gramy w tej rundzie świątyni) i nikt nie widzi w tym problemu. Skoro nie ma przeprosin i informacji, że coś jest robione, to znaczy, że zostaliśmy świadomie oszukani.

 

Niestety, "uspokajające" słowa moderatorów (ze względu na ich niekompetencję w każdej problematycznej sprawie, w której wymagana jest interwencja kogoś "z góry") nie brzmią wiarygodnie. Inna sprawa, że nie każdy zagląda na forum, więc takie wyjaśnienia w wiadomości od administratorów zwyczajnie się wszystkim należą.

 

Moderatorów proszę o nieodpowiadanie mi na ten post.



#14 Haneczkaa

Haneczkaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:Haneczka
Reputacja: 135

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:42

Szkoda, że nikt z administratorów nawet nie kwapi się, żeby napisać do użytkowników maila z przeprosinami i informacją o tym, że trwają prace nad rozwiązaniem problemu. Jest tak, jak gdyby to było normalne, że zostaliśmy oszukani (bo tak jest, ponieważ od początku było wiadomo, o co gramy w tej rundzie świątyni) i nikt nie widzi w tym problemu. Skoro nie ma przeprosin i informacji, że coś jest robione, to znaczy, że zostaliśmy świadomie oszukani.

 

Niestety, "uspokajające" słowa moderatorów (ze względu na ich niekompetencję w każdej problematycznej sprawie, w której wymagana jest interwencja kogoś "z góry") nie brzmią wiarygodnie. Inna sprawa, że nie każdy zagląda na forum, więc takie wyjaśnienia w wiadomości od administratorów zwyczajnie się wszystkim należą.

 

Moderatorów proszę o nieodpowiadanie mi na ten post.

 

Z tą niekompetencją to mocno przesadzasz. Mod nie ma wpływu na kod gry i nie jest od usuwania usterek.

Też mnie irytuje ta awaria, ale nie zamierzam histeryzować.


  • Demonka666 i Kaaa26 lubią to

#15 camilla

camilla

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 10

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:33

Z tą niekompetencją to mocno przesadzasz. Mod nie ma wpływu na kod gry i nie jest od usuwania usterek.

Też mnie irytuje ta awaria, ale nie zamierzam histeryzować.

Mam podstawy do tego, by twierdzić, że moderatorzy są niekompetentni. Na forum jest szereg wątków, w których są oni nie tylko bezradni, ale nawet nie kwapią się, by sprawę ponaglić i pomóc użytkownikom. Za to bardzo chętnie usuwają niewygodne posty, mimo iż te często nie łamią regulaminu. I o taką niekompetencję głównie mi chodzi. To nie jest nic obraźliwego w stosunku do moderatorów, a zwykłe stwierdzenie faktu.

 

W tym wypadku również grupka moderatorów nie zrobiła niczego w tej sprawie, by rozwiązać problem, poza lapidarnym stwierdzeniem, że support coś tam robi. Ale tyle, to my wiemy choćby z odpowiedzi supportu na zgłoszenie problemu. Tyle tylko, że to nie jest rozwiązanie problemu, bo on dotyczy wszystkich graczy na PL2 (może i na innych serwerach). Jeden mail od administratorów rozwiązałby problem. A tak dostają dziesiątki zgłoszeń, z których nic nie wynika. Pomijam już fakt rezygnacji z kolejnej tury świątyni, o czym użytkownicy nie zostali poinformowani. A niektórzy przecież czekali godzinami z rozpoczęciem misji, bo liczyli, że ten temat się rozwiąże. Nie rozwiązał się.

 

Na temat kodu się nie wypowiadam, bo zdaje się, że nie zrozumiałaś sensu mojej wypowiedzi, więc nie moją rolą jest edukowanie Ciebie w zakresie interpretacji tekstów pisanych.

 

Bardzo się cieszę, że Ty nie histeryzujesz. Szanuję również to, że Ty lubisz być oszukiwana i ignorowana. Tylko Twoje zdanie w tej chwili nic nie wnosi do sprawy, poza tym, że występujesz w roli adwokata moderatorów, których oni de facto nie potrzebują (chociaż patrząc na polubienia Twojego posta przez nich, może jednak takiego dowartościowania potrzebują). Zresztą na temat moderatorów wiele można pisać, ale powstrzymam się, ponieważ regulamin mi tego zabrania. Ale chętnie powiem co nieco na priv.

 

Inni histeryzują i mają do tego uzasadnione prawo, bo jeśli ktoś płaci za grę (choćby złotówkę), to ma prawo wymagać, aby ona toczyła się uczciwie. Zadaj sobie retoryczne pytanie: kto wymyślił nagrody za świątynię i kto ignoruje graczy nie udzielając im merytorycznych odpowiedzi? Dlatego podkreślam, że graczom należą się wyjaśnienia, przeprosiny i rekompensata za te niedociągnięcia.

 

Jeśli rezygnacja z przyznania punktów graczom jest świadoma to informuję, że są tutaj łamane wszelkie zasady uczciwej gry. W żadnej normalnej grze nie zmienia się zasad w trakcie trwania danej rozgrywki, bo to wypacza sens rywalizacji. Są gracze, którzy by wykonać te misje wyłożyli swoje realne pieniądze, a w efekcie są pokrzywdzeni. To tak, jak gdyby iść kupić chleb, za niego zapłacić, a dostać tylko dwie kromki z powodu widzimisię sprzedawcy, który dodatkowo ignoruje reklamację.


  • invidiaa i BlackFox lubią to

#16 Haneczkaa

Haneczkaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:Haneczka
Reputacja: 135

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:45

Mam podstawy do tego, by twierdzić, że moderatorzy są niekompetentni. Na forum jest szereg wątków, w których są oni nie tylko bezradni, ale nawet nie kwapią się, by sprawę ponaglić i pomóc użytkownikom. Za to bardzo chętnie usuwają niewygodne posty, mimo iż te często nie łamią regulaminu. I o taką niekompetencję głównie mi chodzi. To nie jest nic obraźliwego w stosunku do moderatorów, a zwykłe stwierdzenie faktu.

 

W tym wypadku również grupka moderatorów nie zrobiła niczego w tej sprawie, by rozwiązać problem, poza lapidarnym stwierdzeniem, że support coś tam robi. Ale tyle, to my wiemy choćby z odpowiedzi supportu na zgłoszenie problemu. Tyle tylko, że to nie jest rozwiązanie problemu, bo on dotyczy wszystkich graczy na PL2 (może i na innych serwerach). Jeden mail od administratorów rozwiązałby problem. A tak dostają dziesiątki zgłoszeń, z których nic nie wynika. Pomijam już fakt rezygnacji z kolejnej tury świątyni, o czym użytkownicy nie zostali poinformowani. A niektórzy przecież czekali godzinami z rozpoczęciem misji, bo liczyli, że ten temat się rozwiąże. Nie rozwiązał się.

 

Na temat kodu się nie wypowiadam, bo zdaje się, że nie zrozumiałaś sensu mojej wypowiedzi, więc nie moją rolą jest edukowanie Ciebie w zakresie interpretacji tekstów pisanych.

 

Bardzo się cieszę, że Ty nie histeryzujesz. Szanuję również to, że Ty lubisz być oszukiwana i ignorowana. Tylko Twoje zdanie w tej chwili nic nie wnosi do sprawy, poza tym, że występujesz w roli adwokata moderatorów, których oni de facto nie potrzebują (chociaż patrząc na polubienia Twojego posta przez nich, może jednak takiego dowartościowania potrzebują). Zresztą na temat moderatorów wiele można pisać, ale powstrzymam się, ponieważ regulamin mi tego zabrania. Ale chętnie powiem co nieco na priv.

 

Inni histeryzują i mają do tego uzasadnione prawo, bo jeśli ktoś płaci za grę (choćby złotówkę), to ma prawo wymagać, aby ona toczyła się uczciwie. Zadaj sobie retoryczne pytanie: kto wymyślił nagrody za świątynię i kto ignoruje graczy nie udzielając im merytorycznych odpowiedzi? Dlatego podkreślam, że graczom należą się wyjaśnienia, przeprosiny i rekompensata za te niedociągnięcia.

 

Jeśli rezygnacja z przyznania punktów graczom jest świadoma to informuję, że są tutaj łamane wszelkie zasady uczciwej gry. W żadnej normalnej grze nie zmienia się zasad w trakcie trwania danej rozgrywki, bo to wypacza sens rywalizacji. Są gracze, którzy by wykonać te misje wyłożyli swoje realne pieniądze, a w efekcie są pokrzywdzeni. To tak, jak gdyby iść kupić chleb, za niego zapłacić, a dostać tylko dwie kromki z powodu widzimisię sprzedawcy, który dodatkowo ignoruje reklamację.

 

Odpowiem w skrócie:

 

  1. Podaj przykłady takich wątków.

  2. Nie rozumiesz podstawowego przesłania – moderatorzy nic z tym nie mogą zrobić, są od obsługiwania forum.

  3. Na temat kodu się nie wypowiadasz, bo nie masz o tym bladego pojęcia, więc wijesz się i robisz ze mnie osobę, która jest mało inteligentna.

  4. „Też mnie irytuje ta awaria, ale nie zamierzam histeryzować.” - tak zwane czytanie ze zrozumieniem.

  5. Tak, należą się wyjaśnienia i rekompensata – czy ktoś napisał, że temat jest zamknięty i nie ma problemu?

  6. „ występujesz w roli adwokata moderatorów” - zwracaj się do mnie mecenasie proszę.


  • Lydia89 i xxxelenaxxx lubią to

#17 Demonka666

Demonka666

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LocationTrójmiasto
  • Serwer:PL1






Reputacja: 1018

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:55

Jeśli ma Pani jakiekolwiek skargi na temat pracy Moderatorów proszę pisać do Supportu.

Dziwi mnie jednak fakt, że to dopiero 3 Pani post na Forum i takie wnioski ? Wcześniej rozumiem nie było zastrzeżeń. Ale do rzeczy.

 

Mam podstawy do tego, by twierdzić, że moderatorzy są niekompetentni. Na forum jest szereg wątków, w których są oni nie tylko bezradni, ale nawet nie kwapią się, by sprawę ponaglić i pomóc użytkownikom. Za to bardzo chętnie usuwają niewygodne posty, mimo iż te często nie łamią regulaminu. I o taką niekompetencję głównie mi chodzi. To nie jest nic obraźliwego w stosunku do moderatorów, a zwykłe stwierdzenie faktu.

 

W tym wypadku również grupka moderatorów nie zrobiła niczego w tej sprawie, by rozwiązać problem, poza lapidarnym stwierdzeniem, że support coś tam robi.

 

Zapewniam Panią, że Moderatorzy zrobili wszystko by sprawę jak najszybciej rozwiązać i zgłosić odpowiednim osobom.

Ponadto czy jeśli tą samą informację, którą napisali Moderatorzy napisałby Administrator - jak Pani pisze "Jeden mail od administratorów rozwiązałby problem" ? Z doświadczenia wiem, że nie. 

Ponadto ogromna prośba szanujmy się wzajemnie. 

Proszę nie odpowiadać/spamować już w tym temacie, nie od tego jest Forum.


  • Haneczkaa lubi to

V9uyVzH.png

KwGDanf.png bYhcTB8.png


wBYODLg.png

xl9BdoC.png

 


UWAGA !! Na Forum nie rozwiązujemy spraw technicznych* związanych z grą, prosimy by wszelkie błędy zgłaszać do Supportu
* To takie, o których można na Forum napisać ale na Forum nie da się ich naprawić.


#18 camilla

camilla

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 10

Napisano 02 grudzień 2016 - 21:09

 

Odpowiem w skrócie:

 

  1. Podaj przykłady takich wątków.

  2. Nie rozumiesz podstawowego przesłania – moderatorzy nic z tym nie mogą zrobić, są od obsługiwania forum.

  3. Na temat kodu się nie wypowiadasz, bo nie masz o tym bladego pojęcia, więc wijesz się i robisz ze mnie osobę, która jest mało inteligentna.

  4. „Też mnie irytuje ta awaria, ale nie zamierzam histeryzować.” - tak zwane czytanie ze zrozumieniem.

  5. Tak, należą się wyjaśnienia i rekompensata – czy ktoś napisał, że temat jest zamknięty i nie ma problemu?

  6. „ występujesz w roli adwokata moderatorów” - zwracaj się do mnie mecenasie proszę.

 

Odniosę się tylko do pierwszego punktu, bo pozostałe, to nie moja liga, a ja nie zamierzam wchodzić z Tobą, ani z nikim innym, w pyskówkę :).

 

Zadanie domowe dla Ciebie. Przejrzyj wątki, przeanalizuj odpowiedzi moderatorów i zobacz merytorykę tychże odpowiedzi.

 

Droga Demonko666, jeśli twierdzisz, że jeden mail od Administratorów nie rozwiązuje sprawy (z Twojego doświadczenia), to czy to jest już podstawą do tego, by takowego maila nie wysyłać i ignorować klientów? Czy w tej grze szacunek w stosunku do gracza nie obowiązuje?

 

Z Twojej, Demonko, wypowiedzi wynika, że mamy się szanować. Ale to wygląda tak, że to gracze mają Was (administratorów, moderatorów i support) szanować, ale w drugą stronę to już nie musi działać?

 

Moja liczba postów na forum nie ma znaczenia. Konto mam rok i uwierz mi, że bardzo wnikliwie analizuję posty, a już szczególnie odpowiedzi i zaangażowanie w sprawę moderatorów.

 

Żeby nie robić całkowitego offtopu, jak to czynicie, skoro wysłaliście wiadomość do administratorów gry, proszę o jasną informację, dlaczego nie ma nowej tury świątyni, dlaczego nie zostały naliczone punkty i czy zostaną naliczone, na jakim etapie są prace nad rozwiązaniem problemu i dlaczego administracja nie wysłała wyjaśnień graczom. Proszę merytorycznie.


  • didi i Neeel lubią to

#19 Haneczkaa

Haneczkaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:Haneczka
Reputacja: 135

Napisano 02 grudzień 2016 - 21:15

Odniosę się tylko do pierwszego punktu, bo pozostałe, to nie moja liga, a ja nie zamierzam wchodzić z Tobą, ani z nikim innym, w pyskówkę :).

 

Zadanie domowe dla Ciebie. Przejrzyj wątki, przeanalizuj odpowiedzi moderatorów i zobacz merytorykę tychże odpowiedzi.

 

 

 

Szach, mat. Pozamiatałem. Dobranoc :*


  • LordTho i Lydia89 lubią to

#20 myszka329

myszka329

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Serwer:PL2
  • Postać:Myszka329
  • Studio:Mokre i Chętne 2
Reputacja: 3

Napisano 03 grudzień 2016 - 22:57

kiedy będzie ta świątynia?
czy ktoś tu wogóle wie co robi??
i dlaczego do jasnej cenzura nie dostajemy żadnych wyjaśnień, za to wszyscy nas zbywają gdy zadajemy pytania??


Użytkownik EndriuBp edytował ten post 03 grudzień 2016 - 23:06
cenzurka





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych